В Україні триває воєнний стан, і з 1 вересня посилилися штрафи для військовозобов’язаних, які порушують правила військового обліку. Максимальний розмір штрафу може досягати 60 тисяч гривень. У випадку накопичення значної суми штрафів, порушникам загрожує втрата житла.
Ця інформація опублікована на сайті Четверта студія з посиланням на НовиниLife. Відповідні санкції передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.
За що можуть накладати штрафи?
Військовозобов’язані можуть бути оштрафовані згідно зі статтями адміністративного кодексу «За порушення правил військового обліку» та «За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Основні підстави для штрафів включають:
Важливі деталі
Кожне окреме порушення тягне за собою окремий протокол і відповідно, окремий штраф. Наприклад, якщо особа не з’явилася за повісткою і не повідомила ТЦК про переїзд, це буде розцінюватися як два різні порушення з відповідними штрафами.
Однак, штраф за неоновлення даних не застосовується, якщо ТЦК отримує інформацію про призовника з державних реєстрів або від банку.
Неявка за повісткою
Згідно з новими правилами, неявка до ТЦК під час воєнного стану карається штрафом у розмірі від 17 тисяч до 25 тисяч гривень для фізичних осіб, і від 34 тисяч до 59 тисяч гривень для юридичних осіб. Штраф може бути виписаний заочно, без присутності порушника, і відображатиметься у сервісі Opendatabot або у застосунку «Дія».
Порушник також зобов’язаний покрити додаткові витрати, як-от судовий збір або складання акта обстеження майна боржника, що може збільшити загальну суму штрафу.
Кримінальна відповідальність може настати, якщо особа, пройшовши ВЛК і будучи визнаною придатною до служби, не з’явилася за повісткою.
Неявка до ТЦК і несплата штрафів
Для тих, хто неодноразово ігнорує повістки до ТЦК та накопичує неоплачені штрафи на суму понад 160 тисяч гривень, передбачені більш жорсткі санкції. Може бути накладено арешт на житло порушника, а кошти від його продажу підуть на погашення боргу.
Якщо сума штрафу менша, борг може бути погашений за рахунок цінного майна або іноземної валюти, а також можлива конфіскація транспортного засобу.
Висновок
Нові штрафи покликані посилити контроль за дотриманням правил військового обліку під час мобілізації та стимулювати громадян до відповідального виконання своїх обов’язків перед державою.
Мільярдер Михайло Прохоров , який займає 11-й рядок у списку найбагатших росіян від Forbes, продовжує позбавлятися активів…
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…