Україна змінила правила оповіщення військовозобов’язаних в рамках мобілізації. Тепер повістку можна отримати не тільки особисто, але і поштою. Є кілька типів повісток, включаючи повістки для прибуття до територіальних центрів комплектування, для медогляду або оновлення особистих даних, а також “бойові” повістки для призову на службу.
Важливо, що повістки вважаються врученими, якщо є підпис одержувача або відеозапис процесу вручення. Навіть відмова від отримання повістки, зафіксована на відео, вважається підтвердженням оповіщення. Крім того, процес вручення повісток став гнучкішим і може відбуватися будь-де.
Однією з нововведень є можливість надсилання повісток поштою. В цьому випадку, датою вручення вважається день отримання відправлення, відмови від нього або відсутність адресата.
Також передбачено причини для неявки до територіальних центрів комплектування, такі як стихійні лиха, хвороба, воєнні дії в регіоні чи смерть близького родича. Згідно з новим законом, чоловіки від 18 до 60 років повинні завжди мати при собі військово-облікові документи.
Раніше було поставлено питання щодо впровадження електронних повісток в Резерв+ чи Діє, однак на це поки що немає відповіді.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…