Навіть голуби і коти харчуються краще: яку пенсію ви отримаєте, якщо працюєте за “мінімалку”

Ні для кого не секрет, що в Україні пенсійні виплати для кожного пенсіонера визначаються індивідуально. Ще б пак, державне забезпечення людини в старості залежить від двох чинників: тривалості накопиченого стажу та рівня заробітної плати. Стало відомо, на яку пенсію можна розраховувати за мінімальної зарплати.

І справді, необхідними умовами для виходу на пенсію є наявність достатньої кількості стажу та сплата хоча б мінімального щомісячного страхового внеску.

Таким чином, за необхідного стажу в 35 років і мінімальної зарплати у 8000 гривень майбутній пенсіонер сьогодні може розраховувати лише на 2457 гривень пенсійних виплат.

Крім стажу і розміру зарплати людини при розрахунку пенсії також враховується середня зарплата по країні за три роки до виходу на пенсію.

У середньому, людина може розраховувати на пенсію в розмірі близько 30% від звичної заробітної плати. Але іноді розмір пенсії може бути і меншим.

Примітно, що Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, від яких залежать розміри багатьох виплат.

А ще в Україні склалося так, що частина працівників отримує зарплату “в конверті”: офіційно такі громадяни отримують мінімальну заробітну плату, а от іншу додаткову частину зарплати – “на руки” готівкою. У такий спосіб роботодавці “економлять” на податках, проте українці від такої “схеми” в майбутньому отримають лише “старість упроголодь”, оскільки їм буде нарахована дуже маленька пенсія через низький офіційний рівень зарплати.

До речі, пенсії в Україні вважаються одними з найнижчих у Європі, адже більшість європейців можуть розраховувати на пенсію в розмірі 40% від звичної заробітної плати.

Перспектива підвищення пенсії в Україні

Для підвищення розміру пенсії майбутніх пенсіонерів в Україні планують запровадити другий, а згодом – і третій рівень системи пенсійного забезпечення. Йдеться про накопичувальну систему та недержавну систему пенсійного забезпечення. У першому випадку із зарплати людини буде в обов’язковому порядку вилучатися деяка сума на майбутню пенсію. Також таку саму суму платитиме роботодавець. Недержавна система передбачає добровільні внески в будь-якому розмірі в недержавний пенсійний фонд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

1 годину ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

1 годину ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago