Навіть голуби і коти харчуються краще: яку пенсію ви отримаєте, якщо працюєте за “мінімалку”

Ні для кого не секрет, що в Україні пенсійні виплати для кожного пенсіонера визначаються індивідуально. Ще б пак, державне забезпечення людини в старості залежить від двох чинників: тривалості накопиченого стажу та рівня заробітної плати. Стало відомо, на яку пенсію можна розраховувати за мінімальної зарплати.

І справді, необхідними умовами для виходу на пенсію є наявність достатньої кількості стажу та сплата хоча б мінімального щомісячного страхового внеску.

Таким чином, за необхідного стажу в 35 років і мінімальної зарплати у 8000 гривень майбутній пенсіонер сьогодні може розраховувати лише на 2457 гривень пенсійних виплат.

Крім стажу і розміру зарплати людини при розрахунку пенсії також враховується середня зарплата по країні за три роки до виходу на пенсію.

У середньому, людина може розраховувати на пенсію в розмірі близько 30% від звичної заробітної плати. Але іноді розмір пенсії може бути і меншим.

Примітно, що Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, від яких залежать розміри багатьох виплат.

А ще в Україні склалося так, що частина працівників отримує зарплату “в конверті”: офіційно такі громадяни отримують мінімальну заробітну плату, а от іншу додаткову частину зарплати – “на руки” готівкою. У такий спосіб роботодавці “економлять” на податках, проте українці від такої “схеми” в майбутньому отримають лише “старість упроголодь”, оскільки їм буде нарахована дуже маленька пенсія через низький офіційний рівень зарплати.

До речі, пенсії в Україні вважаються одними з найнижчих у Європі, адже більшість європейців можуть розраховувати на пенсію в розмірі 40% від звичної заробітної плати.

Перспектива підвищення пенсії в Україні

Для підвищення розміру пенсії майбутніх пенсіонерів в Україні планують запровадити другий, а згодом – і третій рівень системи пенсійного забезпечення. Йдеться про накопичувальну систему та недержавну систему пенсійного забезпечення. У першому випадку із зарплати людини буде в обов’язковому порядку вилучатися деяка сума на майбутню пенсію. Також таку саму суму платитиме роботодавець. Недержавна система передбачає добровільні внески в будь-якому розмірі в недержавний пенсійний фонд.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Страшна заруба”. Фронт може обвалитися через 3-4 місяці, якщо Україна не почне переговори – Арестович

Якщо Україна не ініціює мирні переговори, через три-чотири місяці фронт може впасти. Про це заявив…

28 секунд ago

Дівчина Дурова заявила, що через його арешт, вона втратила дитину

Юлія Вавилова, яка супроводжувала засновника Telegram Павла Дурова до Парижа, де його заарештували, розповіла, що під час цих…

8 хв. ago

Тейлор Свіфт очолила рейтинг найбагатших жінок-музикантів

Відома американська співачка Тейлор Свіфт стала найбагатшою жінкою-музикантом у світі. Про це повідомляє видання Forbes. Статки Свіфт оцінили у 1,6…

12 хв. ago

ЄС відмовляється від нинішньої системи військової підтримки України

Європейський Союз відмовляється від нинішньої системи військової підтримки України. Про це пише польский портал RMF24. Автори вказують,…

23 хв. ago

Зниження мобілізаційного віку до 20 років: нардеп відповів, чи готують в Раді рішення

Станом на сьодні Верховна Рада не обговорює питання зниження мобілізаційного віку до 20 років. Крім цього, це…

25 хв. ago

Контрнаступ ЗСУ: військовий експерт розповів про можливий початок і сценарії

Якщо Україна отримає достатньо західної техніки і дозвіл на глибокі удари по РФ, то зможе провести новий контрнаступ 2025-го.…

29 хв. ago