Навіть голуби і коти харчуються краще: яку пенсію ви отримаєте, якщо працюєте за “мінімалку”

Ні для кого не секрет, що в Україні пенсійні виплати для кожного пенсіонера визначаються індивідуально. Ще б пак, державне забезпечення людини в старості залежить від двох чинників: тривалості накопиченого стажу та рівня заробітної плати. Стало відомо, на яку пенсію можна розраховувати за мінімальної зарплати.

І справді, необхідними умовами для виходу на пенсію є наявність достатньої кількості стажу та сплата хоча б мінімального щомісячного страхового внеску.

Таким чином, за необхідного стажу в 35 років і мінімальної зарплати у 8000 гривень майбутній пенсіонер сьогодні може розраховувати лише на 2457 гривень пенсійних виплат.

Крім стажу і розміру зарплати людини при розрахунку пенсії також враховується середня зарплата по країні за три роки до виходу на пенсію.

У середньому, людина може розраховувати на пенсію в розмірі близько 30% від звичної заробітної плати. Але іноді розмір пенсії може бути і меншим.

Примітно, що Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, від яких залежать розміри багатьох виплат.

А ще в Україні склалося так, що частина працівників отримує зарплату “в конверті”: офіційно такі громадяни отримують мінімальну заробітну плату, а от іншу додаткову частину зарплати – “на руки” готівкою. У такий спосіб роботодавці “економлять” на податках, проте українці від такої “схеми” в майбутньому отримають лише “старість упроголодь”, оскільки їм буде нарахована дуже маленька пенсія через низький офіційний рівень зарплати.

До речі, пенсії в Україні вважаються одними з найнижчих у Європі, адже більшість європейців можуть розраховувати на пенсію в розмірі 40% від звичної заробітної плати.

Перспектива підвищення пенсії в Україні

Для підвищення розміру пенсії майбутніх пенсіонерів в Україні планують запровадити другий, а згодом – і третій рівень системи пенсійного забезпечення. Йдеться про накопичувальну систему та недержавну систему пенсійного забезпечення. У першому випадку із зарплати людини буде в обов’язковому порядку вилучатися деяка сума на майбутню пенсію. Також таку саму суму платитиме роботодавець. Недержавна система передбачає добровільні внески в будь-якому розмірі в недержавний пенсійний фонд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Докучає шкідлива звичка: як швидко “перепрограмувати” мозок

Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…

4 години ago

Автомати замість книжок: хто не уникне військового вишколу за новим законом

Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…

4 години ago

Прощення боргу від банку може обернутися спустошенням гаманця: доведеться сплатити податки

Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…

4 години ago

Чехія незаконно відмовляє у тимчасовому захисті українцям: хто під загрозою

Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…

4 години ago

Жодного шансу на відстрочку: які документи більше “не існують” для ТЦК

Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…

5 години ago

Бонус за працю: хто з українців зможе отримати 10 пенсій однією виплатою у 2025 році

2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…

5 години ago