Загальна мобілізація: 17-річні українці мають повернутися з-за кордону та сходити в ТЦК

Якщо 17-річні юнаки, які нині перебувають за кордоном, хочуть зберегти українське громадянство, то вони мають повернутись до України аби стати на військовий облік. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

“Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є. І вона стосується і тих, хто знаходиться за кордоном. Якщо ці люди будуть зберігати громадянство України й пов’язують своє майбутнє з нашою країною, то, вочевидь, це варто зробити”, — заявив Лазуткін.

Стати на військовий облік дистанційно — через мобільний додаток “Резерв+” – неможливо. Треба особисто з’явитись у ТЦК. Речник Міноборони зазначив, що у вказаному додатку цього зробити не можна.

“Стати на облік треба в ТЦК і СП”, — підсумував Лазуткін.

Це не означає, що таких юнаків мобілізують. Йдеться про постановку саме на облік.

Крім того, також військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, теж необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Посилення мобілізації в Україні

Нагадаємо, що в Україні з 18 травня запрацював новий закон про мобілізацію. Документом передбачено, що військовозобов’язані віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані протягом 60 днів в ТЦК, ЦНАПі чи через “Резерв+”. У разі невиконання цієї вимоги на громадяни очікують штрафи. Збільшення цього терміну поки що не передбачено.

Тепер ВЛК треба проходити раз на рік. В мирний час це треба було робити раз на п’ять років.

Українці за кордоном

В Україні в умовах воєнного стану заборонено виїздити за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Якщо такі особи не виключені з військового обліку або не мають на виїзд визначених законом підстав. Громадяни України, які перебувають за кордоном, також мають оновити свої дані.

З 18 червня у застосунку “Резерв+” з’явиться Qr-код і електронний кабінет стане онлайн-аналогом паперових військово-облікових документів.

Нагадаємо, у Верховній Раді запропонували новий законопроєкт, який суттєво розширює повноваження військової поліції. Та фактично легалізує доноси за винагороду.

Ольга Степанова

Recent Posts

Для хлопців у вишах введуть нове правило: доведеться пройти кожному

З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від…

9 хв. ago

Графіки відключень електроенергії повернуться: українців уже попередили

Очікується, що ситуація з електропостачанням в Україні залишиться стабільною до середини листопада, якщо не відбудеться…

17 хв. ago

Телеведуча оголосила про власну смерть: “побачимось на іншому боці”

Популярна австралійська телеведуча Фіона Макдональд оприлюднила новину про свою власну смерть у віці 67 років.…

27 хв. ago

ПВК “Вагнер” у Малі: що сталося з найманцями, які потрапили в полон до туарегів, — Reuters

У ПВК "Вагнер" заявили, що їхній найманець, якого повстанці-туареги в Малі взяли в полон живим,…

37 хв. ago

Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації

Під час воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, однак законодавством визначено, що деякі категорії…

45 хв. ago

Рада не пощадила українців: нардепи підтримали історичне підвищення податків

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав до другого читання законопроєкт…

52 хв. ago