Загальна мобілізація: 17-річні українці мають повернутися з-за кордону та сходити в ТЦК

Якщо 17-річні юнаки, які нині перебувають за кордоном, хочуть зберегти українське громадянство, то вони мають повернутись до України аби стати на військовий облік. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

“Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є. І вона стосується і тих, хто знаходиться за кордоном. Якщо ці люди будуть зберігати громадянство України й пов’язують своє майбутнє з нашою країною, то, вочевидь, це варто зробити”, — заявив Лазуткін.

Стати на військовий облік дистанційно — через мобільний додаток “Резерв+” – неможливо. Треба особисто з’явитись у ТЦК. Речник Міноборони зазначив, що у вказаному додатку цього зробити не можна.

“Стати на облік треба в ТЦК і СП”, — підсумував Лазуткін.

Це не означає, що таких юнаків мобілізують. Йдеться про постановку саме на облік.

Крім того, також військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, теж необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Посилення мобілізації в Україні

Нагадаємо, що в Україні з 18 травня запрацював новий закон про мобілізацію. Документом передбачено, що військовозобов’язані віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані протягом 60 днів в ТЦК, ЦНАПі чи через “Резерв+”. У разі невиконання цієї вимоги на громадяни очікують штрафи. Збільшення цього терміну поки що не передбачено.

Тепер ВЛК треба проходити раз на рік. В мирний час це треба було робити раз на п’ять років.

Українці за кордоном

В Україні в умовах воєнного стану заборонено виїздити за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Якщо такі особи не виключені з військового обліку або не мають на виїзд визначених законом підстав. Громадяни України, які перебувають за кордоном, також мають оновити свої дані.

З 18 червня у застосунку “Резерв+” з’явиться Qr-код і електронний кабінет стане онлайн-аналогом паперових військово-облікових документів.

Нагадаємо, у Верховній Раді запропонували новий законопроєкт, який суттєво розширює повноваження військової поліції. Та фактично легалізує доноси за винагороду.

Ольга Степанова

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

4 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

7 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

9 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

13 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago