ВР хоче дозволити військовій поліції заходити в житло та легалізувати доноси

У Верховній Раді запропонували новий законопроєкт, який істотно розширює повноваження військової поліції та фактично легалізує доноси за винагороду.

Як пише ТСН, у новому законопроєкті військовим поліцейським парламент планує надати право в окремих випадках проникати в житло порушників законодавства (такими юридично можуть вважати й ухилянтів) і надати право платити гроші фізичним особам за допомогу в розкритті злочинів.

У пункті 11 статті 16 цього законопроєкту зазначається, що військова поліція має право на такі дії: “У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у скоєнні злочину, у випадках і на підставах, передбачених законом, проникати до житла чи іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури”.

Адвокатка Катерина Аніщенко розповіла, що разом із цим законопроєктом у парламенті розглядають законопроєкт про внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів. За її словами, розширено перелік повноважень. Військова поліція розшукуватиме громадян, які є ухилянтами, які не прибули і не оновили свої військово-облікові дані.

“Якщо зважати на мету цього законопроєкту про запровадження військової поліції, то там мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, які вже порушили вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули і не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроєкту передбачені зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде проводити оперативно-розшукові дії щодо ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явилися до ТЦК”, – пояснила адвокатка.

Законопроект також пропонує запровадити створення “партизанської мережі”, яка за гроші повідомляла б правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

“Здійснювати співпрацю з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу у попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень”, – йдеться у статті 9 законопроекту.

“Йдеться про те, що хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію щодо правопорушника, дезертира тощо”, – прокоментувала Аніщенко.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Так не всі олігархи живуть: статки затриманої голови МСЕК Хмельницького шокували усіх

ЗМІ пишуть, що фігуранткою корупційної справи на Хмельниччині та керівницею МСЕК є Крупа Тетяна Василівна.…

2 хв. ago

Майбутня дитина принцеси Беатріс отримає титул, але не британський (фото)

Принцеса Беатріс готується стати матір'ю своєї другої дитини наступної весни. Друга дитина принцеси Беатріс матиме право…

11 хв. ago

Чому не змогли відстояти Вугледар: головна причина відступу з міста

Вугледар довелося залишити через тотальне панування Росії в повітрі, вважає військовий оглядач Олександр Коваленко. Дев'ять…

20 хв. ago

Мобілізація в Україні стає максимально примусовою та жосткою – The Times

Тактика мобілізації в Україні "стає все більш брудною", "оманливою, примусовою та насильницькою", оскільки "змучені конфліктом…

28 хв. ago

Від платіжок очі на лоба вилізуть: який “сюрприз” підкине комуналка у жовтні

Починаючи з жовтня 2024 року, мешканці багатоквартирних будинків в Україні бачитимуть вищі рахунки за газові…

48 хв. ago

Стало відомо, скільки людей зголосилися вступити до “Українського легіону” в Польщі

Варшава готова була почати навчання добровольців з України, які живуть у Польщі, вже у вересні, але…

56 хв. ago