Питання про ухилення від мобілізації військовозобов’язаних українців гостро постає не лише у суспільстві, а й перед владою. Чоловіки найчастіше уникають контактів із ТЦК через вкрай низьку мотивацію та побоювання про своє життя, якщо їх відправлять на фронт. Український історик та публіцист Ярослав Грицак розповів про причини страхів військовозобов’язаних громадян, пише ТСН.
Ярослав Грицак вважає, що проблема з мобілізацією українців насамперед полягає в тому, що зараз не існує термінів демобілізації, і чоловіки розуміють, що фактично вони будуть відправлені воювати без чіткого розуміння, чи зможуть вони взагалі повернутися додому. По суті це квиток в один кінець для них.
“Немає хороших новин з фронту. Особливо тому, що зараз піти в армію – це квиток в один бік. Це очевидно. Якби люди бачили перспективу, чому вони йдуть. Що це означає: мають бути не лише негативні новини, а й позитивна адженда”, – зазначив Ярослав Грицак.
За словами історика, українські громадяни ставлять собі безліч питань щодо перспективи після мобілізації, на які немає відповідей.
“Ну підемо ми на війну і що? Які реальні перспективи? Україна що, може перемогти? Україна зможе повернутися до кордонів 1991 року? Якщо не може, то до яких кордонів має повертатися? Який реальний сценарій перед нами?”,- коментує ситуацію Ярослав Грицак.
Тому він пропонує запровадити відвертий та чесний діалог із суспільством, висвітлюючи позитивні сценарії їхнього майбутнього. Особливо у світлі того, що зараз є прогнози серйозних військових експертів, які стверджують, що фронт перебуває у досить стабільному становищі, а західні партнери надають військову допомогу для ЗСУ.
“Я вважаю, що відколи нам знову стала надходити військова допомога Заходу, ми отримали шанси вийти з нижчої точки. Крім того, якщо слухати серйозних військових експертів, але серйозних, вони не кажуть, що росія має можливість зламати фронт”. Навряд чи це станеться цього року.
Тобто, якщо ми почнемо формувати якісь позитивні сценарії, що ми підемо на фронт, служитимемо і що буде за рік-два-три. Поки що ми цього не бачимо. Треба сказати, що ми переможемо”, – упевнений історик.
Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…
Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на суттєве посилення покарання за повторні порушення правил дорожнього…
Вчені дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють урагани: за останні шість років швидкість вітрів атлантичних…
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…