Через новий законопроєкт про мобілізацію в Україні можуть відбутися деякі зміни. Вони стосуються правил перетину кордону. Проте ці зміни не будуть кардинальними й стосуватимуться лише окремих категорій людей.
Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону. Він також зазначив, що щодня при виїзді з України митники відмовляють у перетині кордону 120-150 особам, які не мають необхідних документів або не підпадають під категорію пропуску.
“Станом на цей день змін до правил немає. Звісно, що є новий закон про мобілізацію, є певні зміни в статтю щодо тих осіб, які матимуть відстрочку. Тому, можливо, варто очікувати, що будуть зміни правил перетину кордону, які має розглянути і підтвердити уряд”, – сказав він.
Також речник додав, що прикордонникам не варто готуватися до чогось нового. На їх роботу це не вплине.
“Однак, якщо зміни такі будуть прийняті, то звісно що прикордонники забезпечать виконання і дотримання цих правил і перевірку різних категорій осіб, які перетинатимуть кордон до тих умов, які будуть прописані в правилах”, – додав він.
Варто дочекатися змін, якщо вони будуть прийняті й вже тоді більш детально говорити, додав речник ДПСУ.
Згідно з новими правилами, виїзд за кордон можливий для чоловіків у віці до 18 та понад 60 років, які не підлягають призову на військову службу за станом здоров’я та не мають звинувачень у тяжких злочинах. Це стосується осіб з інвалідністю та серйозними інфекційними захворюваннями. Виїзд за кордон також дозволений військовозобов’язаним з таких причин, як стан здоров’я, навчання, державна служба, сімейні обставини, професійні зобов’язання та допомога Збройним Силам України.
Крім того, зміни до правил виїзду студентів за кордон внесено Кабінетом Міністрів. За новими правилами виїзд має право здійснити студент-чоловік у віці від 18 до 22 років, який не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується студентів, які навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності та здобувають ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування), а також учасників освітньої академічної мобільності або тих, хто поїздить на навчання до іноземних вишів протягом першого семестру.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, чи можна у 2024 році перетнути український кордон без закордонного паспорта. Також ми писали, чи можуть чоловіки з інвалідністю виїхати за кордон.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…