В Україні можуть змінити правила перетину кордону через новий закон про мобілізацію

Через новий законопроєкт про мобілізацію в Україні можуть відбутися деякі зміни. Вони стосуються правил перетину кордону. Проте ці зміни не будуть кардинальними й стосуватимуться лише окремих категорій людей.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону. Він також зазначив, що щодня при виїзді з України митники відмовляють у перетині кордону 120-150 особам, які не мають необхідних документів або не підпадають під категорію пропуску.

“Станом на цей день змін до правил немає. Звісно, що є новий закон про мобілізацію, є певні зміни в статтю щодо тих осіб, які матимуть відстрочку. Тому, можливо, варто очікувати, що будуть зміни правил перетину кордону, які має розглянути і підтвердити уряд”, – сказав він.

Також речник додав, що прикордонникам не варто готуватися до чогось нового. На їх роботу це не вплине.

“Однак, якщо зміни такі будуть прийняті, то звісно що прикордонники забезпечать виконання і дотримання цих правил і перевірку різних категорій осіб, які перетинатимуть кордон до тих умов, які будуть прописані в правилах”, – додав він.

Варто дочекатися змін, якщо вони будуть прийняті й вже тоді більш детально говорити, додав речник ДПСУ.

Правила перетину кордону для чоловіків в Україні

Згідно з новими правилами, виїзд за кордон можливий для чоловіків у віці до 18 та понад 60 років, які не підлягають призову на військову службу за станом здоров’я та не мають звинувачень у тяжких злочинах. Це стосується осіб з інвалідністю та серйозними інфекційними захворюваннями. Виїзд за кордон також дозволений військовозобов’язаним з таких причин, як стан здоров’я, навчання, державна служба, сімейні обставини, професійні зобов’язання та допомога Збройним Силам України.

Крім того, зміни до правил виїзду студентів за кордон внесено Кабінетом Міністрів. За новими правилами виїзд має право здійснити студент-чоловік у віці від 18 до 22 років, який не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується студентів, які навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності та здобувають ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування), а також учасників освітньої академічної мобільності або тих, хто поїздить на навчання до іноземних вишів протягом першого семестру.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, чи можна у 2024 році перетнути український кордон без закордонного паспорта. Також ми писали, чи можуть чоловіки з інвалідністю виїхати за кордон.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Не створені для війни”: українські волейболісти пояснили свою втечу з країни

Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…

3 хв. ago

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

15 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

24 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

32 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

39 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

48 хв. ago