Українцям обіцяють допомогти з похованням: суми, умови, процес

Коли настає час прощання з пенсіонером, багато хто звертається за допомогою на поховання. Але хто саме отримує цю допомогу? Допомога виплачується тим, хто зазнав фінансових витрат на поховання померлого.

Сума допомоги залежить від закону, за яким було призначено пенсію.

Якщо пенсіонер отримував пенсію згідно із Законом України про пенсійну підтримку осіб, звільнених з військової служби, або подібними законами, допомога становить не менше тримісячної пенсії, але не менше ніж п’ятиразовий мінімальний рівень для працездатних осіб (13420 гривень).

Пенсіонерка, фото: youtube

Для тих, хто отримував пенсію за іншими законами, сума допомоги складає дві пенсії, одержані на момент смерті.

Де та як отримати цю допомогу?

Звернутися за допомогою можна до будь-якого пенсійного фонду через сервісний центр України. Гроші зараховуються на банківський рахунок того, хто сплатив за поховання.

Якщо одержувач не має рахунку, виплата здійснюється через міжнародну систему “Швидка копійка”, де заявник може отримати кошти в будь-якому відділенні ощадного банку, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

пенсіонери, фото: Уніан

Які документи знадобляться?

Заявник повинен надати паспорт та ідентифікаційний код, заяву на допомогу, свідоцтво про смерть, уривок із реєстру цивільних актів про смерть та інформацію про банківський рахунок.

Важливо враховувати, що якщо пенсіонер пішов із життя за межами України, а реєстрацію його смерті було виконано у компетентних органах іншої країни, то законодавство може не передбачати видачу виписок чи сертифікатів, прийнятих в Україні.

У такому разі заявник повинен надати свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

Пенсіонери, фото з відкритих джерел

Як щодо термінів?

Тимчасових рамок отримання допомоги на поховання немає.

Щодо допомоги поховання для застрахованих осіб, вона надається у разі смерті застрахованої особи або членів її сім’ї, які були підтримуваними.

Членами сім’ї, які вважаються підтримуваними, є особи, які повністю залежні від померлого і отримували від нього постійну та основну фінансову підтримку.

Розмір допомоги на поховання для застрахованих осіб або тих, хто перебував на їх забезпеченні, встановлюється Радою Пенсійного фонду України, але не може бути меншим від мінімального рівня коштів для існування для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2023 року розмір цієї допомоги встановлено на рівні 4100 гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вручатимуть не лише повістки: ТЦК будуть надсилати чоловікам ще один документ

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Тепер, крім повісток військовозобов’язаним, можуть…

1 годину ago

Чому ми прокидаємося ночами: що говорять про це лікарі і як упоратися з проблемою

Сон - це не тільки приємне проведення часу, але і невід'ємна частина здорового способу життя.…

2 години ago

Чорна елегантність: Річард Гір із молодою дружиною у вишуканих вбраннях відвідали червону доріжку

На Каннському кінофестивалі зібралися вершки суспільства, де зірки кіно, моди та культури не пропустили можливість…

2 години ago

Винен страх: прем’єр-міністр Естонії пояснила, чому союзники надають Україні мало зброї

Партнери України надають Збройним силам недостатньо зброї через страх, який майстерно використовує російський диктатор Володимир Путін. При…

2 години ago

Закон про мобілізацію вже б’є по економіці: далекобійники перекрили трасу Київ-Одеса

Дальнобійники заблокували трасу Київ-Одеса на знак протесту проти нових правил перетину кордону. З 18 травня інспектори Державної…

2 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Наступного тижня мешканцям Київської області доведеться тимчасово забути про газове опалення та кухонні плити. Причиною є необхідність…

2 години ago