Українцям обіцяють допомогти з похованням: суми, умови, процес

Коли настає час прощання з пенсіонером, багато хто звертається за допомогою на поховання. Але хто саме отримує цю допомогу? Допомога виплачується тим, хто зазнав фінансових витрат на поховання померлого.

Сума допомоги залежить від закону, за яким було призначено пенсію.

Якщо пенсіонер отримував пенсію згідно із Законом України про пенсійну підтримку осіб, звільнених з військової служби, або подібними законами, допомога становить не менше тримісячної пенсії, але не менше ніж п’ятиразовий мінімальний рівень для працездатних осіб (13420 гривень).

Пенсіонерка, фото: youtube

Для тих, хто отримував пенсію за іншими законами, сума допомоги складає дві пенсії, одержані на момент смерті.

Де та як отримати цю допомогу?

Звернутися за допомогою можна до будь-якого пенсійного фонду через сервісний центр України. Гроші зараховуються на банківський рахунок того, хто сплатив за поховання.

Якщо одержувач не має рахунку, виплата здійснюється через міжнародну систему “Швидка копійка”, де заявник може отримати кошти в будь-якому відділенні ощадного банку, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

пенсіонери, фото: Уніан

Які документи знадобляться?

Заявник повинен надати паспорт та ідентифікаційний код, заяву на допомогу, свідоцтво про смерть, уривок із реєстру цивільних актів про смерть та інформацію про банківський рахунок.

Важливо враховувати, що якщо пенсіонер пішов із життя за межами України, а реєстрацію його смерті було виконано у компетентних органах іншої країни, то законодавство може не передбачати видачу виписок чи сертифікатів, прийнятих в Україні.

У такому разі заявник повинен надати свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

Пенсіонери, фото з відкритих джерел

Як щодо термінів?

Тимчасових рамок отримання допомоги на поховання немає.

Щодо допомоги поховання для застрахованих осіб, вона надається у разі смерті застрахованої особи або членів її сім’ї, які були підтримуваними.

Членами сім’ї, які вважаються підтримуваними, є особи, які повністю залежні від померлого і отримували від нього постійну та основну фінансову підтримку.

Розмір допомоги на поховання для застрахованих осіб або тих, хто перебував на їх забезпеченні, встановлюється Радою Пенсійного фонду України, але не може бути меншим від мінімального рівня коштів для існування для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2023 року розмір цієї допомоги встановлено на рівні 4100 гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Довідка ВЛК та виїзд за кордон: ТЦК вляпався за відмазки від мобілізації – гроші ллються фурами

Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…

6 хв. ago

Російські воєнкори погрожують атакою по Львівщині: яка головна ціль окупантів

У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…

14 хв. ago

На Київщині витратять колосальні кошти, аби відремонтувати укриття в інтернаті

На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…

21 хв. ago

Гучний скандал у ТЦК: у Волинському центрі комплектування пояснили причину бунту

Бунт у ТЦК намагався підняти в минулому засуджений громадянин — це провокація, яка матиме наслідки.…

30 хв. ago

Польща зібралася перекрити кордон з Україною

Прикордонний пункт пропуску Медика-Шегині буде закрито для вантажівок із завтрашнього дня з 9:00, оскільки польські…

39 хв. ago

Американський мільярдер планує придбати “Північний потік-2”, – WSJ

Американський мільярдер Стівен Лінч, який має бізнес у Росії, звернувся до уряду США з проханням дозволити…

47 хв. ago