У Німеччині вже до початку літа набуде чинності новий закон про набуття громадянства. Розповідаємо, як він працюватиме і що це означає для українців.
Про це йдеться на сайті bundestag.de.
Зазначимо, що, як ми писали раніше, українці почали масово переїжджати до Німеччини з інших країн ЄС. Найчастіше це відбувається завдяки якісній системі соціального захисту, яку надає країна. Однак на цьому переваги не закінчуються – вже з 1 червня може запрацювати новий закон, який спрощує набуття громадянства Німеччини.
Це означає, що громадянам не лише країн Євросоюзу, а й усіх інших держав можна не відмовлятися від свого колишнього громадянства чи громадянств, щоб натуралізуватися до ФРН, а подати заявку на отримання паспорта дозволено вже за п’ять років замість восьми, як було раніше. На додаток до цього претенденти в окремих випадках матимуть можливість отримати паспорт Німеччини, проживши в країні лише три роки.
Головна вимога, яку висувають до всіх претендентів, – це наявність легального статусу в Німеччині, який дає в принципі право на безстрокове перебування в країні.
Крім того, претенденти повинні скласти іспит на знання країни та її законів, володіти німецькою мовою і – це нове становище – фінансово забезпечувати себе та членів своєї сім’ї самостійно, не залежно від державних соціальних виплат. Проте є й ті, кому в отриманні громадянства відмовлятимуть. Додаткові бар’єри були зведені для тих, хто раніше робив антисемітські чи расистські висловлювання або відмовляється визнавати рівноправність чоловіків та жінок, що допускає можливість багатоженства.
Для тих, хто хоче отримати громадянство за прискореною процедурою, діятимуть суворі вимоги, серед яких:
знання німецької мови на рівні C1 (вище лише C2)
“Особливі досягнення в інтеграції”.
На отримання паспорта ФРН через три роки можуть претендувати ті, хто одружився з громадянкою або громадянином Німеччини, для них додаткових умов не передбачено.
Однак, як пише DW, посилаючись на опитаних експертів, ті, хто подасть заявку на отримання паспорта після трьох років проживання в Німеччині, необов’язково зможуть розраховувати на те, що їхні заявки розглядатимуть у пріоритетному порядку.
“Кожна федеральна земля може вирішувати це питання на свій розсуд – нагороджувати чи претендентів за особливі заслуги чи ні додатково і прискореними темпами розгляду заявки. Тим більше, що у відомствах вже сьогодні час очікування на отримання громадянства розтягнувся в більшості міст і громад більш ніж на рік Влада вже сьогодні не справляється з потоком заявок на громадянство. З набранням чинності новим законом цей час зросте, передбачає більшість спостерігачів – ймовірно, і для тих, хто має право отримати громадянство вже через три роки”, – йдеться у статті.
До того ж, абсолютна більшість українських громадян, які прибули як біженці після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, не зможуть скористатися прискореною процедурою отримання німецького громадянства. Навіть, незважаючи на те, що до лютого 2025 року багато хто з них проведе у Німеччині три роки.
Вся справа в тому, що українці переважно отримували в країнах Євросоюзу тимчасовий дозвіл на захист від війни. Власники такого статусу не можуть претендувати на отримання паспорта країни, в якій набули цього тимчасового статусу.
За словами наукового співробітника при експертній Раді німецьких фондів інтеграції та міграції (SVR) Яна Шнайдера (Jan Schneider), новий закон це положення ніяк не змінив.
“Утікачам, які бігли від війни і бажаючим отримати німецьке громадянство, доведеться домагатися іншого статусу: закінчити тут освіту, отримати Blue Card і мати постійну посвідку на проживання”, – пояснив він.
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…
Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…
Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…
Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…
Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…