Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження терміну перебронювання військовозобов’язаних працівників до 31 березня. Це дозволяє підприємствам, які мають статус критично важливих, вчасно оновити дані та уникнути кадрових втрат.
Одним із ключових нововведень є повний перехід процесу бронювання в електронний формат. Відтепер усі заявки подаються виключно через портал «Дія». Паперові накази скасовані, що значно скорочує бюрократичні процедури та прискорює процес ухвалення рішень.
Процедура бронювання залишається незмінною. Керівники підприємств повинні виконати такі дії:
Згідно з чинним законодавством, можливість бронювання військовозобов’язаних працівників надається підприємствам, що належать до однієї з таких категорій:
Щоб підприємство могло здійснити бронювання своїх працівників, воно має відповідати низці критеріїв.
Обов’язкові умови:
Додаткові критерії (підприємство повинно відповідати хоча б одному з них):
Після успішного підтвердження статусу критичного підприємства бронювання працівників буде чинним протягом терміну дії критичності, але не довше ніж один рік. Усі заброньовані працівники зможуть перевірити свій статус у додатку «Резерв+».
В останні місяці часто трапляються випадки, коли банки, у тому числі ПриватБанк, приймають рішення щодо…
В Україні продовжується військовий стан, а також активно проводиться загальна мобілізація. В умовах нинішньої ситуації…
Травень 2025 року принесе низку важливих змін, які вплинуть на повсякденне життя українців. Оновлення стосуватимуться…
У сегменті гібридних кросоверів є велика кількість відмінних моделей. Вони пропонують низьку витрату пального та високий рівень…
Відповідно до Закону України «Про оплату праці», мінімальна заробітна плата є гарантованою грошовою виплатою за виконання найпростіших…
Народний депутат Георгій Мазурашу знову висловився проти примусової мобілізації. Він розповів про розмову з одним…