Трійця — одне з 12 найважливіших церковних свят, а тому для вірян важливо знати, коли ми будемо святкувати 2024 року. Чи змінилася дата з переходом на новий календар?
Трійця, П’ятидесятниця або Зелена неділя — особливе свято, святкування його прив’язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння.
Великдень 2024 року християни східного обряду святкують 5 травня, відповідно Трійця припадає на 23 червня. Християни західного обряду 2024 року святкують Великдень досить рано — 31 березня, а тому і Трійця у них рання — 19 травня.
Традиційно, Трійцю святкують цілий тиждень, починаючи від неділі.
В Біблії про Трійцю написано так, що Бог є єдністю Отця, Сина і Святого Духа. Саме від цього і походить основна назва свята.
Згідно з церковними переказами, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа перед його учнями з’явився Святий Дух. Апостоли тоді отримали від нього дар зцілення, вивчили всі мови, що допомогло їм поширювати християнство по всьому світу.
В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду — зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір’ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
Православні священники на літургії одягають святкові шати зеленого кольору, а католицькі — білого.
Після служби люди йдуть у гості чи збираються у себе вдома, пригощають друзів та родину великим святковим короваєм, накривають пишний стіл.
В народі цей день традиційно називають Зеленими святами. Назва походить ще з дохристиянських часів. Тоді наші пращури святкували завершення весняного і початок літнього календарного періоду. А що краще може символізувати життя, ніж зелене листя?
Напередодні Зелених свят, в суботу, ще до сходу сонця, молоді дівчата йшли до лісу і в поле, рвали запашне зілля. Ввечері вже хлопці рубали з липи, берези, дуба, клена гілля, щоб ними замаїти господарство. Зіллям же прикрашали віконниці та ікони в будинку. Не заквітчати оселю вважалося тяжким гріхом.
Якщо листя залишалося зеленим і свіжим до наступного ранку, вважалося, що цього року хвороба та біди оминуть оселю. Неділю Трійці називали П’ятидесятницею, тому що це був саме 50-й день після воскресіння Христа.
На Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою. Також не можна шити, вишивати, працювати в городі. Це велике церковне свято, під час якого потрібно відвідати храм, помолитися і відпочити.
Наступний день після Трійці називали Духів день. Заборонялося все ще виходити в поле і працювати в землі.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…