В Україні катастрофічна ситуація в родинах: що сталося за 2024 рік

Кількість розлучень в Україні у 2024 році була майже такою ж, як і кількість укладених шлюбів. За даними Міністерства юстиції та судової влади, торік українці уклали 150,2 тисячі шлюбів, а кількість розлучень сягнула аж 141,8 тисячі, повідомляє BBC.

Ці цифри є найбільшим сумним рекордом українців за багато років. Уся попередня статистика теж була не надто оптимістичною. В середньому на 2 шлюби фіксували 1-1,5 розлучення. Те, що зараз ці цифри наближаються до 1:1, багато хто пояснює війною, постійними стресами, неможливістю будувати нормальне партнерство.

Хоча у перші два роки війни ситуація виглядала значно кращою.

Загальну статистику розлучень офіційно не оприлюднюють. Міністерство юстиції подає лише дані, отримані від ДРАЦС – Державної реєстрації актів цивільного стану — так тепер називають старі “загси”.

Саме тому у багатьох ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що розпався кожен п’ятий шлюб.

Але дані Мін’юсту — це лише третина від усієї кількості розлучень. Бо у більшості випадків шлюби розривають за рішеннями судів. Тому реальна картина є зовсім іншою.

В Україні можна розірвати шлюб двома способами. Перший – через ДРАЦС. Такий шлях передбачений для подружніх пар, які не мають спільних неповнолітніх дітей і якщо обидві сторони згодні на розлучення.

Але якщо у родині є діти віком до 18 років, або ж якщо хтось із подружжя не згоден розлучатися, то їх чекає суд.

У випадку з дітьми обов’язковою умовою є укладення договору про виховання і забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків. Без нього суд навіть не прийме заяву на розлучення до розгляду.

Такі судові справи можуть розглядатися роками, якщо чоловік і дружина не можуть дійти згоди з приводу дітей, майна чи інших обставин.

У розмові з ВВС Україна представники Мін’юсту пояснили, що ще з 2010 року вони мають статистику розлучень тільки через органи реєстрації актів цивільного стану — ДРАЦС. Єдиної бази розлучень немає — “і це велика проблема”.

Можна порахувати рішення судів щодо розлучень через відкриту систему Opendatabot – Єдиний реєстр судових рішень, — проте гарантії, що ці дані будуть повними, немає.

До прикладу, Мін’юст каже, що у 2024 році українці одружувалися на 19% частіше, ніж у 2023 році і РАЦС зареєстрували понад 150 тисяч шлюбів. А кількість розлучень зросла більш як на 42% і становила трохи більше ніж 34 тисячі.

Хоча до цих 34 тисяч слід додати 107,5 тисячі розлучень через суди. Цю цифру ВВС Україна повідомили в Державній судовій адміністрації.

Тобто загальна цифра насправді — це 141,8 розлучення за 2024 рік.

А ще, як кажуть у Мін’юсті, деяка кількість українців розлучаються за кордоном і це в Україні ніяк не фіксується.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Чорний екран зібрав 3,6 мільярда переглядів і став найпопулярнішим відео у TikTok

Відео під назвою “Чорний екран” від користувача @auut стало найпопулярнішим на платформі TikTok, набравши вражаючі…

6 хв. ago

Дивовижна знахідка в Єгипті може змінити історію людства

Сенсаційна заява про піраміди Гізи в Єгипті надійшла від дослідників, які нібито знайшли ціле "загублене місто" під…

14 хв. ago

Оформлення паспорта без довідки з ТЦК: яких чоловіків це стосується

Довідка з ТЦК більше не потрібна для оформлення паспорта, але лише за певних умов. Кого це стосується — роз’яснення від…

23 хв. ago

Британцям радять зібрати “набір виживання” на 72 години через ризик з боку РФ, – Daily Mail

Британцям порадили підготувати "набір для виживання" на 72 години через загрозу російського саботажу енергетичних мереж, пише Daily…

31 хв. ago

Китай презентував першу в світі “дитину-ШІ”: на що здатен цей робот

На форумі Zhongguancun 2025 Китай презентував вдосконаленого робота TongTong 2.0 — людиноподібну систему штучного інтелекту,…

38 хв. ago

Нардеп Бойко вийшов із ОПЗЖ, наглядачем поставив свого колишнього помічника

Народний депутат Юрій Бойко склав повноваження керівника забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».…

47 хв. ago