В Україні “відберуть” пенсії у тих, хто не пройде ідентифікацію

Українські пенсіонери зобов’язані регулярно проходити ідентифікацію, щоб підтвердити своє право на отримання виплат. У разі невиконання цієї вимоги пенсійні виплати можуть бути тимчасово зупинені до проходження процедури. Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ).

ПФУ роз’яснив, що у разі відсутності ідентифікації, кошти залишатимуться на рахунку пенсіонера, але доступ до них буде відновлено лише після підтвердження особи та права на виплати. Раніше процес ідентифікації був майже непомітний для пенсіонерів, адже він здійснювався автоматично – під час передачі пенсій листоношами або під час оформлення нової платіжної картки.

Під час карантину, запровадженого через COVID-19, для деяких категорій пенсіонерів, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), вимогу ідентифікації тимчасово скасували. Проте тепер цю процедуру відновлено, і від ВПО, які отримали статус до 24 лютого 2022 року, знову вимагається пройти підтвердження особи.

Пенсійний фонд пропонує кілька способів ідентифікації, щоб пенсіонери могли обрати зручний варіант:

  • Відділення ПФУ – звернення до будь-якого відділення ПФУ можливе як онлайн, так і при особистому візиті;
  • АТ “Ощадбанк” – пенсіонери можуть пройти ідентифікацію в будь-якому відділенні банку, якщо звикли отримувати пенсії через Ощадбанк;
  • Дипломатичні установи за кордоном – пенсіонери, які перебувають за межами України, можуть пройти ідентифікацію в консульствах або посольствах;
  • Відеоконференція – доступний варіант для тих, хто має змогу скористатися відеозв’язком. Для цього необхідно узгодити з ПФУ зручний час для відеосесії.

Обов’язкова ідентифікація стосується усіх пенсіонерів, незалежно від категорії та місця проживання. Особливу увагу на цю процедуру мають звернути внутрішньо переміщені особи, які були звільнені від ідентифікації на період карантину, але тепер повинні пройти її для забезпечення безперервності виплат.

Повернення до обов’язкової ідентифікації спрямоване на боротьбу з шахрайством у соціальній сфері. За даними ПФУ, такі заходи запобігають отриманню пенсійних виплат за підробленими документами чи даними. Це також важливий крок до прозорості соціальної системи, що дозволяє уникнути зловживань і ефективніше планувати бюджет для підтримки пенсіонерів України.

Романчук Микола

Recent Posts

Затяжна магнітна буря послабшала, але це ненадовго

Довготривалий геомагнітний шторм, який вирував на нашій планеті десять днів, трохи знизив свою силу. Однак…

27 секунд ago

Вибори у США: у The Hill розкрили терміни підрахунку голосів виборців

У команді віцепрезиденки США Камали Гарріс заявили, що остаточні результати виборів можуть бути оголошені вже за кілька…

6 хв. ago

В Росії почастішали пограбування магазинів – «гребуть» вершкове масло

В Росії вдруге за тиждень сталося пограбування магазину – грабіжники "виносять" вершкове масло на тлі…

15 хв. ago

Призвати 4 мільйони, не платити їм зарплату та вкласти мільйон. Ветеран АТО описав шлях перемоги над РФ

Щоб перемогти РФ самотужки, Україні потрібно завалити її "м'ясом", призвавши чотири мільйони людей, з яких…

17 хв. ago

В Україні очікуються сніг та ожеледиця: експерт попередила про “сюрпризи” в листопаді

Із середини листопада в Україні вже очікуються сніг та ожеледиця. Про це в коментарі УНІАН сказала Вазіра…

19 хв. ago

Джейн Фонда досі обирає чоловіків за однією особливістю тіла

У 86 років легенда кіноекрана і фітнес-гуру Джейн Фонда продовжує дивувати не тільки своїм незгасним ентузіазмом, а…

38 хв. ago