В Україні “відберуть” пенсії у тих, хто не пройде ідентифікацію

Українські пенсіонери зобов’язані регулярно проходити ідентифікацію, щоб підтвердити своє право на отримання виплат. У разі невиконання цієї вимоги пенсійні виплати можуть бути тимчасово зупинені до проходження процедури. Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ).

ПФУ роз’яснив, що у разі відсутності ідентифікації, кошти залишатимуться на рахунку пенсіонера, але доступ до них буде відновлено лише після підтвердження особи та права на виплати. Раніше процес ідентифікації був майже непомітний для пенсіонерів, адже він здійснювався автоматично – під час передачі пенсій листоношами або під час оформлення нової платіжної картки.

Під час карантину, запровадженого через COVID-19, для деяких категорій пенсіонерів, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), вимогу ідентифікації тимчасово скасували. Проте тепер цю процедуру відновлено, і від ВПО, які отримали статус до 24 лютого 2022 року, знову вимагається пройти підтвердження особи.

Пенсійний фонд пропонує кілька способів ідентифікації, щоб пенсіонери могли обрати зручний варіант:

  • Відділення ПФУ – звернення до будь-якого відділення ПФУ можливе як онлайн, так і при особистому візиті;
  • АТ “Ощадбанк” – пенсіонери можуть пройти ідентифікацію в будь-якому відділенні банку, якщо звикли отримувати пенсії через Ощадбанк;
  • Дипломатичні установи за кордоном – пенсіонери, які перебувають за межами України, можуть пройти ідентифікацію в консульствах або посольствах;
  • Відеоконференція – доступний варіант для тих, хто має змогу скористатися відеозв’язком. Для цього необхідно узгодити з ПФУ зручний час для відеосесії.

Обов’язкова ідентифікація стосується усіх пенсіонерів, незалежно від категорії та місця проживання. Особливу увагу на цю процедуру мають звернути внутрішньо переміщені особи, які були звільнені від ідентифікації на період карантину, але тепер повинні пройти її для забезпечення безперервності виплат.

Повернення до обов’язкової ідентифікації спрямоване на боротьбу з шахрайством у соціальній сфері. За даними ПФУ, такі заходи запобігають отриманню пенсійних виплат за підробленими документами чи даними. Це також важливий крок до прозорості соціальної системи, що дозволяє уникнути зловживань і ефективніше планувати бюджет для підтримки пенсіонерів України.

Романчук Микола

Recent Posts

Податкова трясе особисті рахунки українців – за кожну копійку вліплять величезний податок

В Україні запроваджують новий підхід до перевірки фінансів фізичних осіб-підприємців (ФОП): тепер податківці можуть вимагати…

5 хв. ago

“Треба прибрати зло”: Патріарх Кирило похвалив смертну кару

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило заявив, що Біблія не засуджує смертну кару. Навпаки, він…

11 хв. ago

Новий фінансовий геній? Трамп пропонує “продати” держборг США за криптовалюту

Колишній президент США Дональд Трамп на приватній зустрічі з виборцями зробив несподівану пропозицію: покрити держборг…

17 хв. ago

160 тисяч нових мобілізованих: кого призвуть першими — пояснення адвокатки

В Україні обговорюють нову хвилю мобілізації, в рамках якої планується призвати додаткові 160 тисяч громадян.…

23 хв. ago

На Львівщині викрили схему ввезення автівок під виглядом гумдопомоги для ЗСУ

На Львівщині Бюро економічної безпеки (БЕБ) України викрило злочинну групу, яка разом із благодійними організаціями…

27 хв. ago

Морози відступають: коли в Україні чекати на потепління

В Україні ще на кілька днів збережеться мороз, проте вже до кінця тижня синоптики прогнозують…

31 хв. ago