В Україні “відберуть” пенсії у тих, хто не пройде ідентифікацію

Українські пенсіонери зобов’язані регулярно проходити ідентифікацію, щоб підтвердити своє право на отримання виплат. У разі невиконання цієї вимоги пенсійні виплати можуть бути тимчасово зупинені до проходження процедури. Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ).

ПФУ роз’яснив, що у разі відсутності ідентифікації, кошти залишатимуться на рахунку пенсіонера, але доступ до них буде відновлено лише після підтвердження особи та права на виплати. Раніше процес ідентифікації був майже непомітний для пенсіонерів, адже він здійснювався автоматично – під час передачі пенсій листоношами або під час оформлення нової платіжної картки.

Під час карантину, запровадженого через COVID-19, для деяких категорій пенсіонерів, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), вимогу ідентифікації тимчасово скасували. Проте тепер цю процедуру відновлено, і від ВПО, які отримали статус до 24 лютого 2022 року, знову вимагається пройти підтвердження особи.

Пенсійний фонд пропонує кілька способів ідентифікації, щоб пенсіонери могли обрати зручний варіант:

  • Відділення ПФУ – звернення до будь-якого відділення ПФУ можливе як онлайн, так і при особистому візиті;
  • АТ “Ощадбанк” – пенсіонери можуть пройти ідентифікацію в будь-якому відділенні банку, якщо звикли отримувати пенсії через Ощадбанк;
  • Дипломатичні установи за кордоном – пенсіонери, які перебувають за межами України, можуть пройти ідентифікацію в консульствах або посольствах;
  • Відеоконференція – доступний варіант для тих, хто має змогу скористатися відеозв’язком. Для цього необхідно узгодити з ПФУ зручний час для відеосесії.

Обов’язкова ідентифікація стосується усіх пенсіонерів, незалежно від категорії та місця проживання. Особливу увагу на цю процедуру мають звернути внутрішньо переміщені особи, які були звільнені від ідентифікації на період карантину, але тепер повинні пройти її для забезпечення безперервності виплат.

Повернення до обов’язкової ідентифікації спрямоване на боротьбу з шахрайством у соціальній сфері. За даними ПФУ, такі заходи запобігають отриманню пенсійних виплат за підробленими документами чи даними. Це також важливий крок до прозорості соціальної системи, що дозволяє уникнути зловживань і ефективніше планувати бюджет для підтримки пенсіонерів України.

Романчук Микола

Recent Posts

Примусову мобілізацію жінок готують в Україні: яке рішення ухвалила Рада

Новини про нібито примусову мобілізацію жінок в Україні сколихнули суспільство. Деякі політики та ЗМІ заявляють,…

4 хв. ago

В одному з портів Одеси перевірили морські контейнери: знахідка вразила масштабами

В Одеській області викрили велику партію контрабанди. Детективи БЕБ виявили у трьох 40-футових морських контейнерах…

10 хв. ago

У Польщі монахині РПЦ збирають гроші для армії РФ на різдвяних ярмарках

Це звучить як сюжет абсурдної антиутопії: у самому серці Європи, на різдвяному ярмарку в польському…

13 хв. ago

Мальта анулювала візу речниці російського МЗС Захаровій

Влада Мальти анулювала візу речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захаровій. Це сталося за день…

19 хв. ago

Старшого сина Порошенка оголошено в розшук через неявку до ТЦК за двома повістками – ЗМІ

Сина колишнього президента України Петра Порошенка та народного депутата України VIII скликання Олексія Порошенка оголошено…

26 хв. ago

Працюють цілодобово та без вихідних: що насправді відбувається в ТЦК вночі

Ви колись задумувалися, що відбувається вночі у стінах Територіальних центрів комплектування (ТЦК)? Можливо, вам уявлялися…

34 хв. ago