В Україні “відберуть” пенсії у тих, хто не пройде ідентифікацію

Українські пенсіонери зобов’язані регулярно проходити ідентифікацію, щоб підтвердити своє право на отримання виплат. У разі невиконання цієї вимоги пенсійні виплати можуть бути тимчасово зупинені до проходження процедури. Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ).

ПФУ роз’яснив, що у разі відсутності ідентифікації, кошти залишатимуться на рахунку пенсіонера, але доступ до них буде відновлено лише після підтвердження особи та права на виплати. Раніше процес ідентифікації був майже непомітний для пенсіонерів, адже він здійснювався автоматично – під час передачі пенсій листоношами або під час оформлення нової платіжної картки.

Під час карантину, запровадженого через COVID-19, для деяких категорій пенсіонерів, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), вимогу ідентифікації тимчасово скасували. Проте тепер цю процедуру відновлено, і від ВПО, які отримали статус до 24 лютого 2022 року, знову вимагається пройти підтвердження особи.

Пенсійний фонд пропонує кілька способів ідентифікації, щоб пенсіонери могли обрати зручний варіант:

  • Відділення ПФУ – звернення до будь-якого відділення ПФУ можливе як онлайн, так і при особистому візиті;
  • АТ “Ощадбанк” – пенсіонери можуть пройти ідентифікацію в будь-якому відділенні банку, якщо звикли отримувати пенсії через Ощадбанк;
  • Дипломатичні установи за кордоном – пенсіонери, які перебувають за межами України, можуть пройти ідентифікацію в консульствах або посольствах;
  • Відеоконференція – доступний варіант для тих, хто має змогу скористатися відеозв’язком. Для цього необхідно узгодити з ПФУ зручний час для відеосесії.

Обов’язкова ідентифікація стосується усіх пенсіонерів, незалежно від категорії та місця проживання. Особливу увагу на цю процедуру мають звернути внутрішньо переміщені особи, які були звільнені від ідентифікації на період карантину, але тепер повинні пройти її для забезпечення безперервності виплат.

Повернення до обов’язкової ідентифікації спрямоване на боротьбу з шахрайством у соціальній сфері. За даними ПФУ, такі заходи запобігають отриманню пенсійних виплат за підробленими документами чи даними. Це також важливий крок до прозорості соціальної системи, що дозволяє уникнути зловживань і ефективніше планувати бюджет для підтримки пенсіонерів України.

Романчук Микола

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

3 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

13 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

22 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

30 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

37 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

46 хв. ago