В Україні пропонують кардинально переглянути мобілізаційну систему: як це може змінити хід війни

Система мобілізації в Україні потребує негайних змін — до цього закликає капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії “Соната” Андрій Риженко.

В ефірі “Еспресо” Риженко наголосив на необхідності створення оперативних резервів і закликав відійти від методів радянського зразка. Мобілізація, на його думку, повинна ґрунтуватися на діалозі між державою та громадянином, а не на примусових заходах.

Риженко звертає увагу на те, що залучення понад 160 тисяч військових вимагає значного фінансування та озброєння. “Залучити таку кількість людей без належного забезпечення — це необачний крок”, — зазначає він. У той же час поповнення у лавах Сил оборони, безумовно, є критично важливим. Експерт пропонує орієнтуватися на досвід Скандинавії та Ізраїлю, де мобілізаційні системи засновані на повазі до громадян і чіткому діалозі з державою.

На його думку, початкова хвиля мобілізації показала, що українці готові захищати свою країну. Він наводить приклад: 23 лютого 2024 року понад 200 тисяч резервістів швидко прибули до військових частин і допомогли стримати агресію. Але тепер система потребує реформ, і швидко.

Риженко наводить приклад Фінляндії, де з населенням у 5 мільйонів оперативний резерв становить 1,2 мільйона. “Армія Фінляндії складає 33 тисячі військових, але у випадку війни вони здатні миттєво активувати свої резерви. Усі резервісти підготовлені, знають свої частини та мають власну форму”, — пояснює експерт. На його думку, Україні потрібно запозичити цей підхід.

Він критикує нинішні заходи обліку та закриття кордонів для військовозобов’язаних, називаючи їх радянськими методами, які не виправдовують очікувань. “Якщо громадянин дійсно патріот і перебуває за кордоном, він повернеться, коли це буде потрібно. У нас було чимало таких прикладів. А ось без стратегії тактика перетворюється на метушню перед поразкою”, — різко додає Риженко.

За його словами, Україні необхідно сформувати систему мобілізації, яка дозволить не лише залучити більше людей, але й дати їм належну підготовку і підтримку. Це стане справжнім кроком уперед у забезпеченні національної безпеки і підвищенні боєздатності країни.

Романчук Микола

Recent Posts

У ТЦК пояснили, чому здійснюють рейди та чому їм не вистачає лише баз даних

Восени Україну сколихнула низка гучних рейдів ТЦК по нічних клубах, концертах тощо. Суспільство знову почало…

2 хв. ago

Нові правила для пенсій: скільки прийдеться заплатити з зарплати

У Кабінеті Міністрів України розробили нову пенсійну реформу, яка передбачає зміни у системі відрахувань з…

4 хв. ago

Які головні антитренди зими 2024/2025: цих речей вже не варто носити, чим їх краще замінити

Ще кілька років тому цей одяг був стильним, та вже сьогодні зійшов з модного олімпу.…

36 хв. ago

Українці платять чужі борги по комуналці, поки “сніжним комом” ростуть свої: як перевірити

В Україні при зміні власника нерухомості необхідно обов'язково переоформити особовий рахунок у постачальника комунальних послуг.…

45 хв. ago

Затяжна магнітна буря послабшала, але це ненадовго

Довготривалий геомагнітний шторм, який вирував на нашій планеті десять днів, трохи знизив свою силу. Однак…

53 хв. ago

Вибори у США: у The Hill розкрили терміни підрахунку голосів виборців

У команді віцепрезиденки США Камали Гарріс заявили, що остаточні результати виборів можуть бути оголошені вже за кілька…

59 хв. ago