В Україні пропонують кардинально переглянути мобілізаційну систему: як це може змінити хід війни

Система мобілізації в Україні потребує негайних змін — до цього закликає капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії “Соната” Андрій Риженко.

В ефірі “Еспресо” Риженко наголосив на необхідності створення оперативних резервів і закликав відійти від методів радянського зразка. Мобілізація, на його думку, повинна ґрунтуватися на діалозі між державою та громадянином, а не на примусових заходах.

Риженко звертає увагу на те, що залучення понад 160 тисяч військових вимагає значного фінансування та озброєння. “Залучити таку кількість людей без належного забезпечення — це необачний крок”, — зазначає він. У той же час поповнення у лавах Сил оборони, безумовно, є критично важливим. Експерт пропонує орієнтуватися на досвід Скандинавії та Ізраїлю, де мобілізаційні системи засновані на повазі до громадян і чіткому діалозі з державою.

На його думку, початкова хвиля мобілізації показала, що українці готові захищати свою країну. Він наводить приклад: 23 лютого 2024 року понад 200 тисяч резервістів швидко прибули до військових частин і допомогли стримати агресію. Але тепер система потребує реформ, і швидко.

Риженко наводить приклад Фінляндії, де з населенням у 5 мільйонів оперативний резерв становить 1,2 мільйона. “Армія Фінляндії складає 33 тисячі військових, але у випадку війни вони здатні миттєво активувати свої резерви. Усі резервісти підготовлені, знають свої частини та мають власну форму”, — пояснює експерт. На його думку, Україні потрібно запозичити цей підхід.

Він критикує нинішні заходи обліку та закриття кордонів для військовозобов’язаних, називаючи їх радянськими методами, які не виправдовують очікувань. “Якщо громадянин дійсно патріот і перебуває за кордоном, він повернеться, коли це буде потрібно. У нас було чимало таких прикладів. А ось без стратегії тактика перетворюється на метушню перед поразкою”, — різко додає Риженко.

За його словами, Україні необхідно сформувати систему мобілізації, яка дозволить не лише залучити більше людей, але й дати їм належну підготовку і підтримку. Це стане справжнім кроком уперед у забезпеченні національної безпеки і підвищенні боєздатності країни.

Романчук Микола

Recent Posts

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

2 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

11 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

20 хв. ago

У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ

Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…

28 хв. ago

Сума вражає: розкрито вартість коронації короля Чарльза ІІІ

21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…

37 хв. ago

Тепер Анджеліна Джолі запідозрила своїх дітей: Шайло надзвичайно скритна

Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…

46 хв. ago