В Україні пропонують кардинально переглянути мобілізаційну систему: як це може змінити хід війни

Система мобілізації в Україні потребує негайних змін — до цього закликає капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії “Соната” Андрій Риженко.

В ефірі “Еспресо” Риженко наголосив на необхідності створення оперативних резервів і закликав відійти від методів радянського зразка. Мобілізація, на його думку, повинна ґрунтуватися на діалозі між державою та громадянином, а не на примусових заходах.

Риженко звертає увагу на те, що залучення понад 160 тисяч військових вимагає значного фінансування та озброєння. “Залучити таку кількість людей без належного забезпечення — це необачний крок”, — зазначає він. У той же час поповнення у лавах Сил оборони, безумовно, є критично важливим. Експерт пропонує орієнтуватися на досвід Скандинавії та Ізраїлю, де мобілізаційні системи засновані на повазі до громадян і чіткому діалозі з державою.

На його думку, початкова хвиля мобілізації показала, що українці готові захищати свою країну. Він наводить приклад: 23 лютого 2024 року понад 200 тисяч резервістів швидко прибули до військових частин і допомогли стримати агресію. Але тепер система потребує реформ, і швидко.

Риженко наводить приклад Фінляндії, де з населенням у 5 мільйонів оперативний резерв становить 1,2 мільйона. “Армія Фінляндії складає 33 тисячі військових, але у випадку війни вони здатні миттєво активувати свої резерви. Усі резервісти підготовлені, знають свої частини та мають власну форму”, — пояснює експерт. На його думку, Україні потрібно запозичити цей підхід.

Він критикує нинішні заходи обліку та закриття кордонів для військовозобов’язаних, називаючи їх радянськими методами, які не виправдовують очікувань. “Якщо громадянин дійсно патріот і перебуває за кордоном, він повернеться, коли це буде потрібно. У нас було чимало таких прикладів. А ось без стратегії тактика перетворюється на метушню перед поразкою”, — різко додає Риженко.

За його словами, Україні необхідно сформувати систему мобілізації, яка дозволить не лише залучити більше людей, але й дати їм належну підготовку і підтримку. Це стане справжнім кроком уперед у забезпеченні національної безпеки і підвищенні боєздатності країни.

Романчук Микола

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

6 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

11 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

21 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

27 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

30 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

32 хв. ago