В Україні пропонують кардинально переглянути мобілізаційну систему: як це може змінити хід війни

Система мобілізації в Україні потребує негайних змін — до цього закликає капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії “Соната” Андрій Риженко.

В ефірі “Еспресо” Риженко наголосив на необхідності створення оперативних резервів і закликав відійти від методів радянського зразка. Мобілізація, на його думку, повинна ґрунтуватися на діалозі між державою та громадянином, а не на примусових заходах.

Риженко звертає увагу на те, що залучення понад 160 тисяч військових вимагає значного фінансування та озброєння. “Залучити таку кількість людей без належного забезпечення — це необачний крок”, — зазначає він. У той же час поповнення у лавах Сил оборони, безумовно, є критично важливим. Експерт пропонує орієнтуватися на досвід Скандинавії та Ізраїлю, де мобілізаційні системи засновані на повазі до громадян і чіткому діалозі з державою.

На його думку, початкова хвиля мобілізації показала, що українці готові захищати свою країну. Він наводить приклад: 23 лютого 2024 року понад 200 тисяч резервістів швидко прибули до військових частин і допомогли стримати агресію. Але тепер система потребує реформ, і швидко.

Риженко наводить приклад Фінляндії, де з населенням у 5 мільйонів оперативний резерв становить 1,2 мільйона. “Армія Фінляндії складає 33 тисячі військових, але у випадку війни вони здатні миттєво активувати свої резерви. Усі резервісти підготовлені, знають свої частини та мають власну форму”, — пояснює експерт. На його думку, Україні потрібно запозичити цей підхід.

Він критикує нинішні заходи обліку та закриття кордонів для військовозобов’язаних, називаючи їх радянськими методами, які не виправдовують очікувань. “Якщо громадянин дійсно патріот і перебуває за кордоном, він повернеться, коли це буде потрібно. У нас було чимало таких прикладів. А ось без стратегії тактика перетворюється на метушню перед поразкою”, — різко додає Риженко.

За його словами, Україні необхідно сформувати систему мобілізації, яка дозволить не лише залучити більше людей, але й дати їм належну підготовку і підтримку. Це стане справжнім кроком уперед у забезпеченні національної безпеки і підвищенні боєздатності країни.

Романчук Микола

Recent Posts

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

8 хв. ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

18 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

5 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

5 години ago