В умовах воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, але закон передбачає певні категорії громадян, які мають право на “імунітет” від обов’язкового призову. Юристи нагадують, що наявність таких винятків допомагає уникнути непорозумінь і надмірних вимог з боку ТЦК.
За чинним законодавством, мобілізації не підлягають чоловіки молодші 25 років та старші 60 років. Також право на відстрочку мають особи, що належать до певних категорій. Серед них — громадяни з підтвердженою інвалідністю та колишні військовополонені, які звільняються від призову після повернення через значне фізичне й психологічне навантаження, яке вони вже зазнали.
Водночас законодавство допускає можливість добровільної мобілізації для осіб з інвалідністю. Якщо вони особисто хочуть вступити на службу, вони можуть це зробити за умови проходження медичного огляду військово-лікарською комісією (ВЛК), яка визначає їхню готовність до виконання військових обов’язків. Остаточне рішення залишається за ВЛК, яка оцінює стан здоров’я та можливості такої особи.
Окрему увагу слід приділити чоловікам, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності. У разі необхідності їх можуть мобілізувати навіть за межами встановлених вікових обмежень, якщо ситуація на фронті потребуватиме їхньої участі.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…