В умовах воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, але закон передбачає певні категорії громадян, які мають право на “імунітет” від обов’язкового призову. Юристи нагадують, що наявність таких винятків допомагає уникнути непорозумінь і надмірних вимог з боку ТЦК.
За чинним законодавством, мобілізації не підлягають чоловіки молодші 25 років та старші 60 років. Також право на відстрочку мають особи, що належать до певних категорій. Серед них — громадяни з підтвердженою інвалідністю та колишні військовополонені, які звільняються від призову після повернення через значне фізичне й психологічне навантаження, яке вони вже зазнали.
Водночас законодавство допускає можливість добровільної мобілізації для осіб з інвалідністю. Якщо вони особисто хочуть вступити на службу, вони можуть це зробити за умови проходження медичного огляду військово-лікарською комісією (ВЛК), яка визначає їхню готовність до виконання військових обов’язків. Остаточне рішення залишається за ВЛК, яка оцінює стан здоров’я та можливості такої особи.
Окрему увагу слід приділити чоловікам, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності. У разі необхідності їх можуть мобілізувати навіть за межами встановлених вікових обмежень, якщо ситуація на фронті потребуватиме їхньої участі.
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…
Антикорупційні органи повідомили про підозру колишньому держсекратарю МВС Олексію Тахтаю (на фото поряд з Аваковим).…