В умовах воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, але закон передбачає певні категорії громадян, які мають право на “імунітет” від обов’язкового призову. Юристи нагадують, що наявність таких винятків допомагає уникнути непорозумінь і надмірних вимог з боку ТЦК.
За чинним законодавством, мобілізації не підлягають чоловіки молодші 25 років та старші 60 років. Також право на відстрочку мають особи, що належать до певних категорій. Серед них — громадяни з підтвердженою інвалідністю та колишні військовополонені, які звільняються від призову після повернення через значне фізичне й психологічне навантаження, яке вони вже зазнали.
Водночас законодавство допускає можливість добровільної мобілізації для осіб з інвалідністю. Якщо вони особисто хочуть вступити на службу, вони можуть це зробити за умови проходження медичного огляду військово-лікарською комісією (ВЛК), яка визначає їхню готовність до виконання військових обов’язків. Остаточне рішення залишається за ВЛК, яка оцінює стан здоров’я та можливості такої особи.
Окрему увагу слід приділити чоловікам, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності. У разі необхідності їх можуть мобілізувати навіть за межами встановлених вікових обмежень, якщо ситуація на фронті потребуватиме їхньої участі.
Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…
З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…
У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…
Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…
Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…
У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…