Відтепер в Україні повістки можуть надсилати на домашню адресу поштою, і громадяни мають всього три дні, щоб отримати рекомендований лист. Такі зміни передбачені постановою Кабміну № 1147 від 8 жовтня, повідомляє РБК-Україна.
Як працює система вручення повісток поштою
Згідно з новим порядком, листоноша доставляє повістку за адресою, вказаною у листі від територіального центру комплектування (ТЦК), і намагається вручити її особисто. Якщо адресата немає вдома, листоноша телефонує йому або залишає у поштовій скриньці повідомлення про наявність листа для вручення в поштовому відділенні.
З моменту, коли повістка доступна для отримання, військовозобов’язаний має 72 години, щоб забрати її. У разі ігнорування цієї вимоги без поважних причин, порушник може бути оштрафований на суму від 17 до 25 тисяч гривень.
Поважні причини для відсутності
Серед поважних причин для невчасного отримання повістки є такі обставини, як смерть близького родича або перебування на стаціонарному лікуванні. Однак ці підстави необхідно підтвердити документально через ТЦК, наприклад, надавши свідоцтво про смерть або епікриз з медзакладу, – пояснив представник ОК “Північ” Олександр Бабич.
Ситуації з повістками для осіб з відстрочкою
Іноді повістки можуть надійти навіть тим, хто має офіційне бронювання від мобілізації або відстрочку. Це пов’язано з тим, що система ще в процесі налаштування. Над вирішенням цих технічних проблем вже працюють відповідні служби.
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. До…
Повномасштабна війна в Україні кілька разів могла перерости у ядерний конфлікт у зв’язку з "особливостями" зберігання росіянами…
Гречка – одна з найкорисніших і найцінніших круп. Вона може бути основою приготування смачних супів, каш,…
Цю їжу варто виключити зі свого раціону, бо вона сповільнює когнітивні функції. Розповідаємо, які продукти…
У США помітили загрозливу тенденцію серед покоління TikTok. Молодь усе частіше стала надавати перевагу закладам…
Під час проведення заходів з відбиття повітряних атак російських окупантів застосовуються засоби радіоелектронної боротьби, зокрема,…