Відтепер в Україні повістки можуть надсилати на домашню адресу поштою, і громадяни мають всього три дні, щоб отримати рекомендований лист. Такі зміни передбачені постановою Кабміну № 1147 від 8 жовтня, повідомляє РБК-Україна.
Як працює система вручення повісток поштою
Згідно з новим порядком, листоноша доставляє повістку за адресою, вказаною у листі від територіального центру комплектування (ТЦК), і намагається вручити її особисто. Якщо адресата немає вдома, листоноша телефонує йому або залишає у поштовій скриньці повідомлення про наявність листа для вручення в поштовому відділенні.
З моменту, коли повістка доступна для отримання, військовозобов’язаний має 72 години, щоб забрати її. У разі ігнорування цієї вимоги без поважних причин, порушник може бути оштрафований на суму від 17 до 25 тисяч гривень.
Поважні причини для відсутності
Серед поважних причин для невчасного отримання повістки є такі обставини, як смерть близького родича або перебування на стаціонарному лікуванні. Однак ці підстави необхідно підтвердити документально через ТЦК, наприклад, надавши свідоцтво про смерть або епікриз з медзакладу, – пояснив представник ОК “Північ” Олександр Бабич.
Ситуації з повістками для осіб з відстрочкою
Іноді повістки можуть надійти навіть тим, хто має офіційне бронювання від мобілізації або відстрочку. Це пов’язано з тим, що система ще в процесі налаштування. Над вирішенням цих технічних проблем вже працюють відповідні служби.
Україна є "найбагатшою країною Європи" і, коли Дональд Трамп стане президентом США, він проведе переговори про мирну…
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати. Отже, вийти…
У країні, де платіжки за комуналку часом схожі на якусь "катівню" для гаманця, питання «чи…
На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…