З 1 листопада для українців набудуть чинності важливі зміни у правилах мобілізації та перетину кордону. Верховна Рада України продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів, що означає посилений контроль на кордонах.
Одне з нововведень – функція в додатку “Резерв+”, яка спрощує процес подачі заяви на відстрочку від мобілізації. Це стане у пригоді студентам денної форми навчання, багатодітним батькам, а також людям з інвалідністю, які можуть скористатися цим інструментом для офіційного відстрочення своєї участі у військових діях.
Крім того, 10 листопада в Європейському Союзі запрацює нова система EES для контролю перетину кордону. Система автоматично фіксуватиме в’їзди та виїзди іноземців, зокрема українців, замінюючи звичні паспортні штампи на сканування обличчя та відбитків пальців. Після першої реєстрації дані зберігатимуться у системі протягом трьох років. Надалі достатньо буде лише просканувати паспорт у терміналі самообслуговування, і реєстрація відбудеться автоматично.
Запровадження мінімальної бюрократії з боку територіальних центрів комплектування та нові функції у додатках спрямовані на покращення контролю за мобілізаційними процедурами. Водночас Україна продовжує відчайдушно боротися за свою незалежність, на відміну від російської армії, яка відправляє непідготовлених солдат на війну. Як відзначають військові, українська армія добре підготовлена до захисту своєї землі.
Російські медіа продовжують спотворювати ситуацію в Україні, намагаючись подати мобілізацію як “хаос” і зображати її як “безнадійну”. Проте варто наголосити, що мобілізація в Україні має виключно оборонний характер і є способом захисту держави від окупантів.
У Верховній Раді 15 квітня прийняв присягу новий депутат — Сергій Мельник від «Слуги народу». Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.…
«Увага податкової зосереджена на тих, хто щомісяця продає сотні однакових нових товарів – на мільйони…
Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що взяття Сполученими Штатами під свій контроль Гренландії є "абсолютною…
У період із січня 2024 року по лютий 2025 року Німеччина передала Польщі понад 10…
Станом на початок квітня 2025 року хліб подорожчав до 42,23 грн/кг (вищий ґатунок), макарони – до 36,25 грн/кг, гречка…