Повне скасування кримінальної відповідальності: у Раді готують новий закон для мобілізованих

У Верховній Раді активно обговорюється законопроект, спрямований на суттєве пом’якшення відповідальності за самовільне залишення військової частини (СЗЧ). Ініціатива передбачає повне звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців, які добровільно повернулися до лав Збройних Сил України.

Докладніше про те, що у Раді готують новий закон для мобілізованих, повідомляє Стіна.

Запропонований законопроект істотно відрізняється від чинного, який декриміналізує перше СЗЧ за умови добровільного повернення військовослужбовця. Згідно з новою ініціативою, кримінальне провадження щодо військовослужбовця, який скоїв СЗЧ, навіть не відкриватиметься, якщо він добровільно повернеться до частини.

“Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд приймає рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися у військову службу без страху мати судимість”, – сказав Федір Вениславський, представник Президента України у Конституційному Суді України.

На думку авторів законопроекту, такий підхід дозволить значно знизити психологічний бар’єр для військовослужбовців, котрі вирішили повернутися на службу. В даний час процедура повернення пов’язана з необхідністю проходження через тривалі та виснажливі судові розгляди, що відлякує багатьох військовослужбовців.

Народний депутат Вениславський, виступаючи на підтримку законопроекту, зазначив, що він дозволить нівелювати фактори, які знижують темпи мобілізації. При цьому він визнав наявність певних проблем із дисципліною у лавах Збройних Сил, проте охарактеризував їх як “несуттєві”.

Законопроект про повне звільнення від кримінальної відповідальності за СЗЛ є спірним та викликає неоднозначну реакцію у суспільстві. З одного боку, він може сприяти підвищенню ефективності мобілізації та покращенню морального клімату у військах. З іншого боку, існує ризик підриву військової дисципліни та збільшення кількості випадків дезертирства.

Романчук Микола

Recent Posts

Субсидії призначатимуть за новими правилами: як зміняться комунальні пільги українців

З початком опалювального сезону в Україні багато сімей знову стикнуться з питанням сплати комунальних послуг,…

11 хв. ago

Єгипет збудує п’ять нових курортів на Червоному морі

Єгипет збудує п'ять курортів на Червоному морі, щоб вирішити проблему припливу іноземної валюти і заразом досягти…

20 хв. ago

В Україні перерахують платіжки на газ: скільки платитимемо

В Україні з 2025 року тариф на постачання газу застосовуватиметься повсюдно з урахуванням споживання газу…

31 хв. ago

Рішення прийнято: у Раді підтримали броню за гроші – які будуть правила

Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів заявив, що рішення щодо впровадження економічного бронювання в Україні прийнято.…

38 хв. ago

Мобілізація з 20 років: нардепи приголомшили всю Україну – ще й на людей накинулися

Як стало відомо, що думки щодо мобілізаційного віку значно розділяються, адже деякі посадовці, політики висловлюють думку про…

40 хв. ago

Ізраїль завдав ударів по бункеру, де переховувався наступник Хасана Насралли

Війська Ізраїлю намагалися завдати удару по бункеру, в якому тривала зустріч можливого наступника Хасана Насралли —…

42 хв. ago