Повне скасування кримінальної відповідальності: у Раді готують новий закон для мобілізованих

У Верховній Раді активно обговорюється законопроект, спрямований на суттєве пом’якшення відповідальності за самовільне залишення військової частини (СЗЧ). Ініціатива передбачає повне звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців, які добровільно повернулися до лав Збройних Сил України.

Докладніше про те, що у Раді готують новий закон для мобілізованих, повідомляє Стіна.

Запропонований законопроект істотно відрізняється від чинного, який декриміналізує перше СЗЧ за умови добровільного повернення військовослужбовця. Згідно з новою ініціативою, кримінальне провадження щодо військовослужбовця, який скоїв СЗЧ, навіть не відкриватиметься, якщо він добровільно повернеться до частини.

“Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд приймає рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися у військову службу без страху мати судимість”, – сказав Федір Вениславський, представник Президента України у Конституційному Суді України.

На думку авторів законопроекту, такий підхід дозволить значно знизити психологічний бар’єр для військовослужбовців, котрі вирішили повернутися на службу. В даний час процедура повернення пов’язана з необхідністю проходження через тривалі та виснажливі судові розгляди, що відлякує багатьох військовослужбовців.

Народний депутат Вениславський, виступаючи на підтримку законопроекту, зазначив, що він дозволить нівелювати фактори, які знижують темпи мобілізації. При цьому він визнав наявність певних проблем із дисципліною у лавах Збройних Сил, проте охарактеризував їх як “несуттєві”.

Законопроект про повне звільнення від кримінальної відповідальності за СЗЛ є спірним та викликає неоднозначну реакцію у суспільстві. З одного боку, він може сприяти підвищенню ефективності мобілізації та покращенню морального клімату у військах. З іншого боку, існує ризик підриву військової дисципліни та збільшення кількості випадків дезертирства.

Романчук Микола

Recent Posts

“Небезпечніше за вбивць?” у Росії вигадали покарання для батьків квадроберів

У Росії запропонували запровадити відповідальність для батьків дітей-квадроберів, включаючи кримінальне покарання та позбавлення батьківських прав. Адже нове віяння…

3 хв. ago

Після переїзду в 100-річну хатину посеред лісу життя пари перетворилось на пекло (фото)

Американка Лоріс Лівінгстон та її чоловік два роки тому купили казковий 100-річний будинок у лісі, але…

12 хв. ago

Мобілізація українців до 25 років: нардеп зробив важливу заяву

Військове керівництво погодилось повністю виключити мобілізацію громадян до 25 років. Про це в етері Еспресо заявив народний депутат Михайло…

20 хв. ago

Маск роками таємно фінансував праві рухи, що критикували адміністрацію Байдена

Американський бізнесмен Ілон Маск протягом кількох років таємно фінансував консервативну політичну групу, яка критикувала адміністрацію…

28 хв. ago

Народна принцеса: яка Кейт Міддлтон у реальному житті

Брат Кейт Міддлтон розповів, якою насправді є його сестра. Про це пише Us Weekly. У своїх мемуарах…

37 хв. ago

“Від мене мало що залишилося”: Елтон Джон розповів про своє здоров’я (фото)

Британський співак, піаніст і композитор Елтон Джон увечері 2 жовтня відвідав показ документального фільму "Елтон Джон: Ніколи…

45 хв. ago