Вся квартира в доларах: керівниця МСЕК та її син заробили понад 6 мільйонів доларів на ухилянтах

Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Про це повідомляє ДБР.

Син посадовці обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області.

Правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Крім того, вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності. Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Також, правоохоронці виявили, що родині топчиновників належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також “накопичила” майже 2,3 млн доларів США.

Всі ці статки керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Слідчі встановлюють низку інших посадових осіб та членів родини, які можуть бути причетними до вказаних злочинів.

Вирішується питання щодо повідомлення чиновникам про підозри за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чоловікам дали лише 7 днів: Кабмін посилив правила мобілізації

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації,…

6 хв. ago

ФСБ злякалася відірваних пальців у Лівані: є страх, що таке може спіткати Росію

Директор Федеральної служби безпеки Росії Олександр Бортніков назвав підрив пейджерів та рацій членів "Хезболли" у…

15 хв. ago

4958 та 21300 грн: яку пенсію отримуватиме УІК в Україні — військові пенсії

Учасники бойових дій (УБД) мають право на достроковий вихід на пенсію після досягнення чоловіками 55 років,…

21 хв. ago

Все вирішуватиметься у листопаді: до цього часу РФ влаштує терор на всіх фронтах

У жовтні Росія продовжує тиск, зазнаючи колосальних втрат, отримуючи контроль над руїнами українських міст та…

23 хв. ago

Які країни перестали любити туристів: перелік

2024 рік називають рекордним для туристичної галузі – кількість мандрівників стрімко зростала. Європа цього року…

35 хв. ago

Податкова отримала дані про закордонні рахунки українців

Україна здійснила перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки за стандартом Common Reporting Standard (CRS). Про…

44 хв. ago