До школи за новими правилами: кому заборонять навчатись дистанційно

З 1 вересня 2025 року українські учні, які стали вимушеними переселенцями через російську агресію, отримають можливість повернутися до очного навчання у школах за місцем свого фактичного проживання. Це стане можливим завдяки політиці програми “Школа офлайн”, яку запроваджує Міністерство освіти і науки України.

Однак, важливо зазначити, що перехід на очну форму навчання відбуватиметься лише в тих регіонах, де дозволяють безпекові умови. Програма спрямована на повернення учнів до звичайного освітнього процесу після тривалого періоду дистанційного навчання.

Очне навчання, згідно з позицією МОН, дозволить дітям-переселенцям отримати якіснішу освіту, інтегруватися в нові громади та розвивати важливі м’які навички, як-от комунікація та співпраця з однолітками. Крім того, безпосередня взаємодія з учителями забезпечить індивідуальний підхід до кожного учня, що стане ключовим фактором для підвищення ефективності навчання.

Школярі, фото: Pxhere

Це також допоможе дітям подолати соціальну ізоляцію, яка стала наслідком як війни, так і дистанційного навчання.

Для батьків, які хочуть перевести своїх дітей до шкіл за місцем їхнього фактичного перебування, МОН розробило детальну інструкцію:

  1. Отримати інформацію від дистанційної школи. Спочатку батьки мають дізнатися про зміни у навчальному процесі, які можуть бути впроваджені з нового навчального року, та зрозуміти, чи є можливість залишити дитину в дистанційному навчанні, якщо це необхідно.
  2. Перевірити наявність місць у школах. На сайті Інституту освітньої аналітики можна перевірити наявність вільних місць у школах, розташованих за місцем проживання. Це ключовий момент, оскільки у деяких регіонах кількість місць може бути обмежена.
  3. Подати заяву на переведення. Якщо у школі є вільні місця, батьки подають заяву до обраного навчального закладу та інформують про це школу, де дитина навчалася дистанційно. Директор дистанційної школи має офіційно перевести дитину до нового закладу освіти.

Якщо в обраній школі немає вільних місць, дитина може продовжити навчання у своєму дистанційному закладі. У цьому випадку батьки повинні надати директору школи підтвердження про відсутність місць у місцевих школах, що можна зробити за допомогою посилання на офіційний сайт Інституту освітньої аналітики. Після цього школа продовжує закріплювати дитину на дистанційне навчання відповідно до наказу.

Коломієць Надія

Recent Posts

У Кривому Розі мобілізація поставила під загрозу опалювальний сезон

У Кривому Розі численні проблеми з тепловими мережами. Зокрема, через мобілізацію у місті нема кому працювати на…

8 хв. ago

“Старші, ніж будь-коли”: у The Economist проаналізували вік світових лідерів

Видання The Economist проаналізував вік світових лідерів. За останні десятиліття середній вік усіх лідерів зріс…

16 хв. ago

Понад 100 грн за кожен “квадрат”: українцям доведеться розщедритися за свої будинки та квартири

2025 року власники житла в Україні продовжать сплачувати податок на нерухомість за «зайві» квадратні метри. Хто має…

23 хв. ago

Росія накопичила 1500 ракет: готується нова хвиля ударів по Україні

Росія знову перейшла на удари по українській енергетиці і за час паузи встигла серйозно поповнити…

32 хв. ago

Чому “тітушки” допомагають ТЦК виловлювати українців: що думають в Раді

Військове керівництво запросять на засідання Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, щоб вияснити питання залучення…

41 хв. ago

Укренерго послабило обмеження світла: яким регіонам пощастило найбільше

За вказівкою НЕК "Укренерго" енергетики зменшать обсяги обмеження електроенергії на неділю 24 листопада. Про це…

49 хв. ago