До школи за новими правилами: кому заборонять навчатись дистанційно

З 1 вересня 2025 року українські учні, які стали вимушеними переселенцями через російську агресію, отримають можливість повернутися до очного навчання у школах за місцем свого фактичного проживання. Це стане можливим завдяки політиці програми “Школа офлайн”, яку запроваджує Міністерство освіти і науки України.

Однак, важливо зазначити, що перехід на очну форму навчання відбуватиметься лише в тих регіонах, де дозволяють безпекові умови. Програма спрямована на повернення учнів до звичайного освітнього процесу після тривалого періоду дистанційного навчання.

Очне навчання, згідно з позицією МОН, дозволить дітям-переселенцям отримати якіснішу освіту, інтегруватися в нові громади та розвивати важливі м’які навички, як-от комунікація та співпраця з однолітками. Крім того, безпосередня взаємодія з учителями забезпечить індивідуальний підхід до кожного учня, що стане ключовим фактором для підвищення ефективності навчання.

Школярі, фото: Pxhere

Це також допоможе дітям подолати соціальну ізоляцію, яка стала наслідком як війни, так і дистанційного навчання.

Для батьків, які хочуть перевести своїх дітей до шкіл за місцем їхнього фактичного перебування, МОН розробило детальну інструкцію:

  1. Отримати інформацію від дистанційної школи. Спочатку батьки мають дізнатися про зміни у навчальному процесі, які можуть бути впроваджені з нового навчального року, та зрозуміти, чи є можливість залишити дитину в дистанційному навчанні, якщо це необхідно.
  2. Перевірити наявність місць у школах. На сайті Інституту освітньої аналітики можна перевірити наявність вільних місць у школах, розташованих за місцем проживання. Це ключовий момент, оскільки у деяких регіонах кількість місць може бути обмежена.
  3. Подати заяву на переведення. Якщо у школі є вільні місця, батьки подають заяву до обраного навчального закладу та інформують про це школу, де дитина навчалася дистанційно. Директор дистанційної школи має офіційно перевести дитину до нового закладу освіти.

Якщо в обраній школі немає вільних місць, дитина може продовжити навчання у своєму дистанційному закладі. У цьому випадку батьки повинні надати директору школи підтвердження про відсутність місць у місцевих школах, що можна зробити за допомогою посилання на офіційний сайт Інституту освітньої аналітики. Після цього школа продовжує закріплювати дитину на дистанційне навчання відповідно до наказу.

Коломієць Надія

Recent Posts

Влада несподівано змінила мобілізацію: у вас волосся стане дибки – українцям дали 7 днів

З'явилася інформація, що уряд України переглянув правила щодо термінів, протягом яких військовозобов'язані та резервісти мають…

2 хв. ago

На фоні останніх провалів на фронті Зеленському пропонують повернути Залужного

Протягом останнього часу ворог захопив Вугледар, Авдіївку, Гродівку, Новогродівку та Українськ. При цьому Курська офензива…

11 хв. ago

Податкова отримала дані про банківські рахунки українців за кордоном – деталі від Мінфіну

Україна здійснила перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартом Common Reporting Standard (CRS). Державна податкова…

19 хв. ago

Успадкувала багатство: “дешева” картина перетворила жінку на мільйонерку

На популярному телевізійному шоу Antiques Roadshow, яке спеціалізується на оцінці вартості антикварних речей, сталася надзвичайно зворушлива…

29 хв. ago

Як їсти бургер охайно: блогер розкрив крутий лайфхак

Бургери - улюблена для багатьох їжа, однак не завжди нам вдається їсти їх так, щоб не…

39 хв. ago

Як дожити до 100 років: найефективніші вправи для довголіття

Кожен має свої власні фітнес-цілі. Хтось прагне схуднути, інші бажають покращити фізичну форму. Але чимало…

47 хв. ago