Вбивати чи співпрацювати. В українських соцмережах сперечаються, що краще робити з “хорошими росіянами”

Після заклику російських опозиціонерів Іллі Яшина та Володимира Кара-Мурзи, звільнених під час недавнього обміну, скасувати санкції проти “простих росіян”, на них обрушилася хвиля звинувачень в українських соцмережах.

Адвокат і ветеран бойових дій Масі Найєм написав, що “санкції з “рядових росіян” можна зняти, але замість цього їх краще вбивати”. За це його забанили в Х.

Його сестра Маріам Найєм розписала “конкретні мінімальні кроки”, які, на її думку, мають зробити росіяни, “для відновлення співпраці з українцями”. Це “визнання тривалої боротьби України за незалежність і деспотичний характер минулої та нинішньої політики Росії”, засудження війни “як породженої російським імперіалізмом”, публічні вибачення за минулі та нинішні образи.

Висловився і голова ОП Андрій Єрмак. Закликав тільки посилювати санкції, а не скасовувати.

“Спільною метою всіх росіян має бути звільнення Росії від божевільного диктатора Путіна і його режиму, а не боротьба з санкціями. Санкції потрібно лише посилювати, поки Росія продовжує збройну агресію”, – пише Єрмак.

А екс-спікерка Міноборони Ганна Маляр пише, що тема про “хороших росіян” – це “проєкт і наратив ФСБ”, яким їм “вдалося зачепити струни української душі – довірливість і емпатію”, або “Стокгольмський синдром”, або “відгомони імперської культурної експансії”. Вона вважає, що ця тема призводить до “зниження моральної стійкості суспільства перед ворогом”.

Але були й ті, хто з критикою російської опозиції не згоден.

“Я не впевнений, що цей канселінг, якщо поглянути прагматично, наближає нашу мету – перемогу. Все ж таки ворог мого ворога – це мій друг (і інструмент). Я вважаю, що потрібно фокусуватися на головній меті та співпрацювати з усіма, хто проти Путіна, війни та російської армії. Я також розумію, як ставиться західний світ до росіян. Вони поділяють поганих і хороших росіян, і це реальність. Коли ми атакуємо всіх росіян разом, іноземців це дивує, вони не можуть нас зрозуміти, і нам це навіть іноді шкодить”, – пише ексміністр економіки України Тимофій Милованов.

Водночас австралійський блогер Emu Brigadier, який підтримує Україну, пише, що росіяни, які не підтримують війну, вже не прагнуть близькості з українцями. За його оцінкою, на початку війни вони намагалися публічно засуджувати війну і підтримувати Україну, але коли Зеленський закликав ЄС не пускати всіх росіян і вислати їх до Росії, а українські посли почали чинити для цього тиск, “російські ліберали розцінили це як зраду”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago