Що одягти в церкву на Великдень: відповідь священника

Великдень вже завтра, а це значить, що вже сьогодні вночі, 4 травня, православні віряни йдуть до церкви, щоб освятити свій великодній кошик. Як на будь-яке свято кожна жінка та чоловік планують, що ж одягти.

У сучасному світі цивілізовані люди мають чітке розуміння дрес-коду і розмежовують куди та який одяг можна одягти. Однак є і ті, хто завжди в пошуках відповіді, чи підійде, той чи інший наряд на святкування. У якому одязі варто йти в церкву пояснив священник української православної церкви Іван Верескун.

“Тут треба враховувати власні побажання, власний гардероб. У кожного свої можливості. Але все-таки до храму заведено приходити в такому одязі, який не буде відвертати інших людей від молитви. Ясно, що всі люди приходять зі своїми думками, зі своїми переживаннями, зі своїми зверненнями до Бога. Але дуже важливо, щоб наш вигляд був максимально адекватним. Я б сказав так, класичний по етикету. Що стосується вбрання, знову ж таки, кожен обирає сам, що йому зручно. Тут немає якихось конкретних вказівок”, — відзначив Іван Верескун.

Священник відзначив, що також немає обмежень для жінок. Тобто не означає, що жінка не може прийти в церкву в штанах. За словами Івана Верескуна, у сьогоденні ми всі знаємо і розуміємо, що штани так само жіночий одяг, як і чоловічий, тому немає певних обмежень, що жінка не може одягти до церкви штани.

“Ми з вами не можемо продовжувати жити в атмосфері того, що жінка має ходити в спідниці, бо штани — це одяг чоловіка. Насправді ні. Штани — це теж одяг жінки. У кожного є свій одяг, кому як зручно, той так і ходить. Найголовніше це те, з яким ми серцем приходимо до Бога, що робиться в нашій душі. Часто ми приділяємо увагу зовнішнім речам, а наше серце, наша душа віддалені від Бога і ми взагалі забуваємо причину, чому ми прийшли до церкви. Тому акцент робимо в першу чергу на молитву і на наше налаштування. А стосовно одягу і гардеробу, кожен обирає сам як йому зручно. В принципі, ми всі люди цивілізовані, у нас є розуміння, як потрібно йти в церкву, а як потрібно йти на вечірку, чи пляж”, — резюмував Іван Верескун.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago