Впродовж останнього тижня у Києві значно посилилися мобілізаційні заходи. Мобільні блокпости “розкидані” по всьому місту з 31 березня 2025 року, при цьому вони постійно змінюють місце розташування. Також стали частіше перевіряти документи у киян-пішоходів – тих, в кого є проблеми із документами, чи немає з собою даних про відтермінування чи проходження ВЛК, забирають до ТЦК для узгодження усіх даних. При цьому участь у заходах беруть не лише співробітники ТЦК та поліції, але й нацгвардійці, і поліцейські спецпризначенці, пише Інформатор.
Кількість мобільних блокпостів, облаштованих по місту, збільшилася. Про це повідомляють самі кияни у соцмережах – водії кажуть, що перевірку документів проводять не на центральних вулицях, а там, де це не створить заторів, і водночас де не буде надмірного руху транспорту. Деякі блокпости влаштовані таким чином, що поліцейські та співробітники ТЦК малопомітні з траси, але можуть “висмикувати” з потоку транспорту окремі автівки для проведення перевірки.
Зазвичай йдеться про тимчасові обмежувачі – конструкцію з металу із знаком “Стоп. Контроль” чи “Блокпост” на ній. Поряд із ними іноді розміщують мікроавтобуси поліції чи Нацгвардії, у яких затриманих транспортують до ТЦК для оновлення даних та на проходження ВЛК. Судячи з тих даних, що пишуть самі кияни у соцмережах, у середині тижня кількість таких блокпостів збільшилася на Подолі й Оболоні, а також на Лівобережжі – але блокпости постійно змінюють місце розташування, бо є мобільними та легко переїжджають з однієї локації на іншу.
“Такі саме блокпости стояли у Києві минулого, та й позаминулого року. Але зараз них з’явилася ще нова “фішка”: ремонтники з Київавтодору виставляють знаки про зменшення швидкості – обмежувачі до “30”, “20”, “10” км/год, а одразу за ними стоїть патруль поліції, що перевіряє документи, та бусик Нацгвардії, до якого збирають ухилянтів та тих, хто пішов у СЗЧ (самовільне залишення частини – Ред.)”, – розповів Інформатору таксист, який у силу професії часто рухається Києвом.
Інший водій розповідає про перевірку документів мобільними групами поліції – просто під час руху транспортних засобів. Він каже, що його зупинили за допомогою спецсигналів (проблискових маячків) у центрі, на вулиці з більш спокійним рухом, при цьому авто поліції за своєю машиною він помітив ще на самому Хрещатику. Але відпустили, бо сам має бронювання, а сама автівка, якою він керував, оформлена на іншу людину (вона й виявилася у розшуку ТЦК).
Ще однією відмінністю від попередніх посилень мобілізаційних заходів у Києві є інформаційна тиша. Минулого разу, у листопаді 2024-го, коли у місті збільшували кількість мобільних блокпостів, КМВА повідомляла про посилення безпекових заходів (хоча й загальними фразами – про “підвищення рівня навичок” тощо). Тепер про жодні заходи офіційно не згадують взагалі. Мовчить і військова комендатура Києва – раніше, щоправда, головний комендант Києва Віктор Плахтій також не надто коментував посилення мобілізаційних заходів.
Уже скоро у дачників настане період, коли садити кукурудзу почнуть на всіх ділянках. Ця культура…
В Одесі офіційно підтвердили те, що давно говорили юристи та звичайні українці: співробітники ТЦК не…
Водії можуть заплатити до 275 000 грн, якщо їжа за кермом призведе до втрати контролю над авто.…
Коли справа доходить до спалювання жиру у людей після 40 років, правильні вправи можуть мати вирішальне значення.…
Попри діючий мораторій на підвищення тарифів на холодну та гарячу воду, українці все частіше ставлять…
Офіційний Вашингтон відмовився брати до уваги вимогу російського диктатора Володимира Путіна про виведення українських захисників…