Біженці в Чехії: які виплати можуть отримати українці та що змінилося

Українцям розповіли, яку фінансову підтримку можна отримати у Чехії.

Про це йдеться на сайті mpsv.cz.

Так, за час війни, яку розпочала Росія проти України, багато громадян країни виїхало за кордон у пошуках притулку. При цьому деякі з них зупинилися в Чехії, яка підтримує біженців. Безперечно, опинитися в іншій країні, без знання мови та засобів для існування дуже складно. Тому розповімо, на яку підтримку можна розраховувати.

Зокрема, Чехія надає українцям грошові виплати, необхідні для задоволення основних потреб життя, включаючи допомогу на житло. Також кошти виплачуються як на дорослих, і на дітей.

Виплати у Чехії

Зазначимо, що грошові виплати доступні для вразливих категорій, при цьому враховуються всі доходи та заощадження заявників. Вони виплачуються у таких розмірах:

  • 3490 крон (5601 гривень) – для дітей віком до 6 років;
  • 4188 крон (6721 гривень) – для дітей віком від 6 до 10 років;
  • 5235 (8402 гривні) крон – для дітей з обмеженими можливостями;
  • 4860 крон (7800 гривень) для дорослих;
  • 7290 крон (11 700 гривень) – для людей з обмеженими можливостями.

При цьому зверніть увагу, що після шести місяців перебування в Чехії суми виплат для деяких осіб зміняться. Вони становитимуть:

  • 3130 крон (5023 гривень) – для дорослих;
  • 4860 крон (7800 гривень) – для вразливих дорослих;
  • 7290 крон (11 700 гривень) – для людей з обмеженими можливостями.

Розповімо також про умови надання фіндопомоги у Чехії.

Як зазначається, загальний баланс усіх банківських рахунків вважається останнім днем ​​попереднього місяця. Кошти, надані інтеграційними фондами, асоціаціями чи ЮНІСЕФ, не включаються до загального балансу.

Крім того, разом із заявою на виплату готівкою заявники повинні надати банківські виписки з усіх рахунків як чеських, так і іноземних. У місяць отримання тимчасового захисту громадяни України можуть подати заяву до відділення Трудової адміністрації Чехії. Після цього заявки можна буде подати лише онлайн.

Для отримання додаткової інформації або допомоги українською мовою фізичні особи можуть зателефонувати за спеціальною лінією Центру зайнятості Чехії за телефоном 950 180 100 або написати електронною поштою ua@uradprace.cz.

Статус тимчасового захисту

Зазначимо, що наприкінці 2023 року в Чехії ухвалили зміни до закону Lex Ukraine, який продовжує тимчасовий захист для громадян України до 2025 року.

Щоб продовжити статус, українцям необхідно зареєструватися на сайті МВС Чехії, де потрібно буде вказати місце проживання в Чехії та назву та адресу школи, де дитина навчається, у разі обов’язкового відвідування навчального закладу. Після завершення реєстрації ваш захист буде продовжено до 30 вересня цього року.

Крім того, згідно з новими поправками, українці зможуть проживати у безкоштовному державному гуманітарному житлі лише 3 місяці.

Біженці, які на 1 вересня 2024 року вичерпають 90-денний термін, мають залишити екстрене житло або перейти на стандартні відносини найму та оплачувати житло.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

6 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

15 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

23 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

30 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

39 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

48 хв. ago