Українцям розповіли, яку фінансову підтримку можна отримати у Чехії.
Про це йдеться на сайті mpsv.cz.
Так, за час війни, яку розпочала Росія проти України, багато громадян країни виїхало за кордон у пошуках притулку. При цьому деякі з них зупинилися в Чехії, яка підтримує біженців. Безперечно, опинитися в іншій країні, без знання мови та засобів для існування дуже складно. Тому розповімо, на яку підтримку можна розраховувати.
Зокрема, Чехія надає українцям грошові виплати, необхідні для задоволення основних потреб життя, включаючи допомогу на житло. Також кошти виплачуються як на дорослих, і на дітей.
Зазначимо, що грошові виплати доступні для вразливих категорій, при цьому враховуються всі доходи та заощадження заявників. Вони виплачуються у таких розмірах:
При цьому зверніть увагу, що після шести місяців перебування в Чехії суми виплат для деяких осіб зміняться. Вони становитимуть:
Розповімо також про умови надання фіндопомоги у Чехії.
Як зазначається, загальний баланс усіх банківських рахунків вважається останнім днем попереднього місяця. Кошти, надані інтеграційними фондами, асоціаціями чи ЮНІСЕФ, не включаються до загального балансу.
Крім того, разом із заявою на виплату готівкою заявники повинні надати банківські виписки з усіх рахунків як чеських, так і іноземних. У місяць отримання тимчасового захисту громадяни України можуть подати заяву до відділення Трудової адміністрації Чехії. Після цього заявки можна буде подати лише онлайн.
Для отримання додаткової інформації або допомоги українською мовою фізичні особи можуть зателефонувати за спеціальною лінією Центру зайнятості Чехії за телефоном 950 180 100 або написати електронною поштою ua@uradprace.cz.
Статус тимчасового захисту
Зазначимо, що наприкінці 2023 року в Чехії ухвалили зміни до закону Lex Ukraine, який продовжує тимчасовий захист для громадян України до 2025 року.
Щоб продовжити статус, українцям необхідно зареєструватися на сайті МВС Чехії, де потрібно буде вказати місце проживання в Чехії та назву та адресу школи, де дитина навчається, у разі обов’язкового відвідування навчального закладу. Після завершення реєстрації ваш захист буде продовжено до 30 вересня цього року.
Крім того, згідно з новими поправками, українці зможуть проживати у безкоштовному державному гуманітарному житлі лише 3 місяці.
Біженці, які на 1 вересня 2024 року вичерпають 90-денний термін, мають залишити екстрене житло або перейти на стандартні відносини найму та оплачувати житло.
В Україні водії, які мають значні борги з аліментів, можуть втратити право керування авто. Щоб уникнути цього, слід…
У вівторок, 1 квітня, у Львові сталася сутичка між працівниками ТЦК та цивільними. У Львівському…
В Україні можливе зростання цін на газ через історично низькі запаси у підземних сховищах. Про…
Демократи у Палаті представників США вносять на розгляд законопроєкт, який змусить керівника DOGE Ілона Маска…
Представники Білого дому визнали, що президент США Дональд Трамп не зможе домогтися припинення вогню в Україні…
Заходи податкового контролю поповнились новим інструментом. Відтепер ДПС на постійній основі ідентифікує громадян та платників…