Українські університети чекають великі зміни. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, що ключовим фактором оптимізації закладів вищої освіти стане демографічна ситуація в регіонах. Це означає, що деякі виші можуть просто зникнути.
За словами Лісового, Міністерство вже має прогноз щодо кількості абітурієнтів на 17 років наперед. Дослідження показують, що частина випускників традиційно обирає великі міста – Київ, Львів, Дніпро, а ось регіональні університети можуть залишитися без студентів.
«Ми розуміємо, який повинен бути університет з точки зору повноцінного академічного середовища, тобто який контингент студентів має в ньому навчатися», – заявив Лісовий.
Що це означає на практиці? Університети, в яких кількість студентів стрімко скорочується, можуть бути реорганізовані або об’єднані з іншими навчальними закладами. Водночас МОН не нав’язує їм жорстких рішень, а пропонує самостійно вирішувати, з ким і як об’єднуватися.
Важливо розуміти, що скорочення кількості університетів може суттєво вплинути на якість освіти та доступ до неї у невеликих містах. Випускникам шкіл доведеться шукати альтернативи або переїжджати до мегаполісів.
Чи не призведе ця «оптимізація» до масових скороченнь, втрати робочих місць і загального занепаду освіти, побачимо з часом.
Українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют – у т.ч., долари.…
Деякі громадяни України, отримавши будинок у спадок, можуть несподівано зіткнутися з проблемами, пов’язаними з самовільною установкою…
Семимісні автомобілі пропонують найвищий рівень практичності і підходять для водіїв з великими сім'ями. Проте вибрати відмінну модель…
Україна готується до жорсткішого податкового контролю - уряд планує масштабні зміни, що торкнуться бізнесу та…
Студентам, які отримають повістки, потрібно з'явитися до ТЦК. Юристка Катерина Аніщенко повідомила, що інакше їх…
Близько місяця тому Верховна Рада намагалася ухвалити закон про зниження пенсій для прокурорів, але тоді…