В Україні в умовах триваючої мобілізації поліція спільно з територіальними центрами комплектування може затримувати громадян, якщо є підстави для підозри в порушенні правил військового обліку чи законодавства про мобілізацію. Про деталі таких заходів розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін у коментарі “Суспільному”.
Затримання громадян здійснюється двома моделями, які відповідають чинному законодавству.
Істомін наголосив, що затримання громадян безпідставно або раптово, як це часто зображується в анонімних Telegram-каналах, не відповідає реальності. Всі дії поліції та ТЦК відбуваються виключно в межах закону.
“Якщо громадянин уточнив свої дані у ТЦК та виконує правила військового обліку, немає підстав для затримання,” — підкреслив речник.
Такі заходи є частиною загальної мобілізаційної кампанії, яка передбачає, що громадяни, які не виконують свої зобов’язання щодо військового обліку, можуть нести адміністративну чи кримінальну відповідальність. Законодавство надає правоохоронним органам необхідні повноваження для забезпечення виконання цих вимог.
Українцям розповіли, коли ФОП можуть не сплачувати військовий збір. Про це пише "24 Канал", посилаючись на дані Державної…
Українці, які мають заборгованість із оплати рахунків за воду, зіткнуться з відключенням водопостачання. Так, бригади…
У Японії, де триває стрімке падіння народжуваності, до 2720 року залишиться лише одна дитина молодша 14 років,…
Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик, коментуючи повідомлення про втечу українських військових під час навчань…
Нафтобаза в Енгельсі, що у Саратовській області РФ, після нічного удару 8 січня до вечора…
«Укрпошта» перераховує 1 грн з кожної посилки на рахунок благодійного фонду «Київська школа економіки» (KSE).…