В Україні в умовах триваючої мобілізації поліція спільно з територіальними центрами комплектування може затримувати громадян, якщо є підстави для підозри в порушенні правил військового обліку чи законодавства про мобілізацію. Про деталі таких заходів розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін у коментарі “Суспільному”.
Затримання громадян здійснюється двома моделями, які відповідають чинному законодавству.
Істомін наголосив, що затримання громадян безпідставно або раптово, як це часто зображується в анонімних Telegram-каналах, не відповідає реальності. Всі дії поліції та ТЦК відбуваються виключно в межах закону.
“Якщо громадянин уточнив свої дані у ТЦК та виконує правила військового обліку, немає підстав для затримання,” — підкреслив речник.
Такі заходи є частиною загальної мобілізаційної кампанії, яка передбачає, що громадяни, які не виконують свої зобов’язання щодо військового обліку, можуть нести адміністративну чи кримінальну відповідальність. Законодавство надає правоохоронним органам необхідні повноваження для забезпечення виконання цих вимог.
Європейська комісія має намір проаналізувати інтерв’ю німецької ультраправої політикині Аліси Вайдель американському мільярдеру Ілону Маску. Як…
Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю подкастеру Лексу Фрідману кілька разів дозволив собі нецензурні…
У Національній гвардії України оприлюднили 10 кращих актуальних вакансій, на які можуть претендувати військовозобов'язані громадяни…
Лідер ультраправих, які виступають проти допомоги Україні, стане головою уряду Австрії. Після провалу коаліційних переговорів президент Ван…
Іноді нам здається, що залишити той чи інший прилад у режимі очікування може бути гарною…
Вчені з Великої Британії та Ізраїлю розгадали 50-річну таємницю, пов’язану з новою групою крові. Вона характеризується відсутністю антигену AnWj, який…