Що буде з цінами на молоко в Україні: аналітик розповів, до чого готуватися

Ціни на молоко-сировину в Україні стабілізуються внаслідок скорочення обсягів експорту біржових товарів у період затишку на світовому ринку молока в період святкування Різдва та Нового року. Як повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, поява надлишків молока-сировини на внутрішньому ринку та скорочення попиту з боку молокопереробних підприємств вірогідно сприятимуть зниженню закупівельних цін у короткостроковій перспективі.

Зазначається, що середня закупівельна ціна молока екстраґатунку станом на 25 грудня становила 19,60 грн/кг без ПДВ, що на 20,00 коп. більше, ніж місяць тому. Вищий ґатунок у середньому коштує 18,65 грн/кг без ПДВ, ціна не змінилася порівняно з результатами моніторингу 25 листопада. А середня ціна на молоко першого ґатунку – 17,65 грн/кг без ПДВ, вона не змінилася відносно другої половини листопада. 

“Закупівельні ціни стабілізувалися у другій половині грудня через зниження попиту на молоко-сировину в Україні з боку молокопереробних підприємств. На внутрішньому ринку з’явилися надлишки молока-сировини, які стримують ціновий ріст. Така ситуація може бути пов’язана зі скороченням обсягів експорту молочної продукції в період святкування Різдва, коли активність на молочному ринку традиційно знижується”, – пояснив Кухалейшвілі.

За його словами, ймовірно, зниження цін на вершкове масло в США, Новій Зеландії і ряді європейських країн стримує експортну активність українських компаній і стримує ріст цін на молоко-сировину в середині країни. 

Аналітик зазначив, що в 2024 році ціни на вершкове масло були головним драйвером росту цін на молоко-сировину, і вірогідне подальше зниження цін на вершкове масло, оскільки запаси товару накопичуються на складах. Певний вплив на зниження цін на масло мало рішення Польщі вивести на ринок 1 тисячу тонн вершкового масла із власних стратегічних запасів, щоби сприяти стабілізації цін на товар.

“Скоріш за все, на збільшення пропозиції молока-сировини на ринку України також вплинуло скорочення реалізації молочної продукції в середині країни через зниження купівельної спроможності українських споживачів. Українські споживачі з доходами нижче середнього почали відмовляти собі в молочних продуктах через зростання цін не тільки на молочний ряд, але й на інші продукти харчування. В країні росте споживання спредів як більш дешевої альтернативи вершковому маслу”, – зауважив Георгій Кухалейшвілі.

Він прогнозує, що із січня 2025 року очікується зниження закупівельних цін внаслідок можливого збільшення надлишків молока-сировини на внутрішньому ринку.

Романчук Микола

Recent Posts

Маск таємно зустрічався з лідерами Китаю та РФ: ексконгресмен заявив про глобальну загрозу

Гендиректор компанії SpaceX, американський мільярдер і союзник обраного президента США Дональда Трампа Ілон Маск неодноразово зустрічався з…

4 хв. ago

Овочі завдають потужного удару по кишені: що стало причиною здорожчання

За словами експертів, основна причина цього – неврожай минулого року через посуху. Навіть поява нових…

13 хв. ago

Названо найкращі країни світу для пенсіонерів: рейтинг

Нове дослідження продемонструвало, пенсіонери яких країн живуть найкраще. Лідерами рейтингу стали Швейцарія, Норвегія  та Ісландія. До першої…

21 хв. ago

Вчені створили “токсичних самців” комарів для боротьби зі смертельними хворобами

Дослідники з Університету Маккуорі в Австралії представили інноваційний метод боротьби з комарами — переносниками таких…

28 хв. ago

В оренду здають квартиру площею всього 6 квадратів: який вигляд вона має

В Японії в оренду здають крихітку квартиру. Її площа становить всього 6 квадратних метрів. Люди…

37 хв. ago

Найкращі авто для молодих водіїв: рейтинг 2025 року

Покоління Z, або зумери, при виборі автомобіля керуються дещо іншими критеріями, ніж попередні покоління. Згідно зі статистикою,…

46 хв. ago