В Україні з 1 січня перерахували суми у платіжках за доставку газу. Сам тариф не змінився, проте змінився обсяг газу, за доставку якого потрібно щомісяця платити, пише портал Стіна.
В результаті щомісячна сума може як зменшитися, так і збільшитися (залежно від того, споживали ви більше чи менше газу).
Українці платять за доставку газу щомісячно, навіть якщо взагалі не користуються блакитним паливом (але підключені до газової мережі). Сума в платіжці рахується так: середнє місячне споживання (як воно рахується, читайте далі) помножити на тариф вашого оператора газорозподільчих мереж (ГРМ).
Тариф на доставку залежить від протяжності мережі, кількості споживачів, обладнання, стану мережі та навіть рівня зарплат. Для прикладу розгляньмо тариф на доставку газу в двох містах Полтавської області.
Клієнти “Кременчукгаз” платять за доставку кубометра газу 0,552 грн, тоді як тариф “Гадячгазу” становить 2,388 грн. Тариф на сам газ в обох містах однаковий – 7,96 грн. Однак вартість доставки відрізняється в 4,3 раза.
Об’єм споживання враховується за “газовий рік” – з жовтня по вересень. Наприклад, минулого року ми платили за доставку з урахуванням тих об’ємів, які використали з жовтня 2022-го до вересня 2023-го. А цього року порахують об’єм, який спожили з жовтня 2023-го до кінця вересня 2024-го.
Розгляньмо кілька варіантів. Припустімо, що родина за газовий рік 2022/2023 спожила 1000 кубометрів газу, тобто щомісяця в середньому 83,33 кубометри. За доставку такої кількості блакитного палива і надходили платіжки минулого року.
Для мешканців Гадяча доставка такої кількості кубометрів коштувала 199 грн. А для Кременчука – всього 46 грн. Тут варто додати, що якщо ви використовуєте газ для опалення будинку та підігрівання води, споживання може бути значно більшим. І навпаки, якщо ви використовуєте газ тільки для приготування їжі, сума в платіжках може бути меншою.
Тепер розгляньмо два варіанти, як могли змінитись суми в платіжках з 1 січня 2025-го. Сам тариф не змінився, отже, суми в платіжках зміняться тільки в результаті зміни об’ємів споживання. Отже:
Світові банки скоротять або реорганізують до 200 тис. робочих місць протягом наступних трьох-п'яти років через…
У Європейському союзі деякі країни почали розробляти програми, які допоможуть українським чоловікам виїхати за кордон.…
Європа закупила у Росії 17,8 млн. тонн зрідженого природного газу в 2024 році. У 2024…
До кінця цього тижня в Україну повернеться похолодання, але триватиме воно недовго. "Вже з 7…
Нещодавнє дослідження вчених підтвердило, що куріння дітей до 15 років істотно підвищує ймовірність розвитку хронічної…
Штраф за неявку до територіального центру комплектування (ТЦК) може бути накладено навіть за відсутності вагомих…