Чи можна оскаржити штраф ТЦК з-за кордону: детальне пояснення

Військовозобов’язані громадяни України повинні дотримуватись правил військового обліку, навіть якщо вони перебувають за кордоном. У разі порушення законодавства може бути накладений штраф у розмірі від 17 до 25 тис. гривень.

Однак навіть із-за кордону штрафи від ТЦК та СП можна оскаржити. Про це заявив юрист Дмитро Франчук.

За його словами, несплата штрафу може спричинити нарахування пені за кожен день. Крім того, територіальні центри комплектування можуть звернутися до виконавчої служби, щоб відкрити провадження для примусового стягнення штрафу або навіть накласти арешт на майно порушника.

Водночас, адвокат заявив, що оскарження штрафу для осіб, які перебувають не в Україні, є важким, проте можливим процесом. Щоб оскаржити штраф, необхідно негайно розпочати процедуру, оскільки на це відведено лише 10 днів.

Юрист рекомендує надати документи, які б підтверджували перебування людини за кордоном, адже це може бути вагомим аргументом при оскарженні штрафу. Однак слід врахувати, що неявка до ТЦК за повісткою може призвести не лише до адміністративного штрафу, а й до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації. Тому у разі отримання повістки, перебуваючи за кордоном, дуже важливо вжити заходів для вирішення ситуації.

Для того, щоб оскаржити штраф, необхідно оформити доручення на представника ваших інтересів в Україні. Такий документ має бути засвідчений нотаріусом у консульській установі України у державі, де перебуває порушник.

Також слід подати заяву про оскарження штрафу від ТЦК, який його виписав. У заяві слід зазначити персональні дані особи, на яку накладено штраф; реквізити ухвали про накладення штрафу (номер, дата); причини, через які ви вважаєте штраф незаконним; докази, що підтверджують ваші аргументи (копії документів про перебування за кордоном, довіреність).

Якщо рішення ТЦК щодо оскарження штрафу буде негативним, його можна оскаржити у суді. Позов до суду може також передати представник за довіреністю, а термін для оскарження рішення ТЦК у суді триває 10 днів із моменту отримання рішення.

Романчук Микола

Recent Posts

Які авто купують українці: названі найпопулярніші моделі нових легковиків 2024 року

За підсумками 2024 року автомобілі з традиційними двигунами склали понад 65% ринку нових легкових автомобілів. Відповідні дані…

45 секунд ago

Тайвань звинуватив Китай у пошкодженні підводного кабелю поблизу свого узбережжя

Тайвань заявив про пошкодження підводного інтернет-кабелю біля північного узбережжя острова, що призвело до тимчасового порушення зв’язку. Тайвань…

2 хв. ago

«Чорні лебеді» у світі: Politico оприлюднило список непередбачуваних подій 2025 року

У списку «чорних лебедів», «непередбачуваних і малоймовірних» подій, які можуть статися у 2025 році, виявилися…

3 хв. ago

Путін погодиться завершити війну в Україні: названо його вимоги

Кремлівський диктатор Володимир Путін розглядає кілька можливих варіантів завершення війни в Україні. Водночас Сполучені Штати…

6 хв. ago

З армії будуть розбігатися і не повертатися у стрій: про що мова

Заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук заявила, що проходить обговорення ідеї про продовження терміну добровільного…

1 годину ago

ООН звернуло увагу на мобілізацію в Україні: які претензії

Управління Верховного комісара ООН з прав людини звернуло увагу на недотримання права на відмову від…

1 годину ago