Стабільний і повноцінний відпочинок — це один з основних чинників ефективності дітей в школі. Скільки годин потрібно спати для хороших оцінок — читайте далі.
Американськими вченими був проаналізований вплив кількості годин сну на розумову успішність школярів та підлітків. Для цього використовували відповідні трекери. Наприклад, лікарі рекомендують школярам у віці 6-12 років спати не менше 9-12 годин на добу, а підліткам (13-18 років) — не менше 8-10 годин на добу.
Виявилося, що чим більше діти проводили в ліжку, тим кращі підсумкові оцінки вони отримували. Хоча різниця й не була надто великою та становила 0,07 бала, однак це можна назвати хорошим знаком.
А якщо подивитися на це питання глобально, можна зробити висновок, що від кількості та якості сну залежать не лише оцінки, які отримує школяр чи студент, але й його вміння сприймати, а потім засвоювати інформацію.
До цього дослідження проводилися на тваринах. Їхні результати показали, що в закріпленні денних спогадів хороший сон відіграє дуже важливу роль. Тому якщо існують проблеми з нічним відпочинком, нові знання гірше засвоюються і швидше стираються з пам’яті. Саме тому вчені впевнені — навчання в нічний час є поганим варіантом. В цей період мозок просто нездатен правильно запам’ятовувати нові дані.
Щоб допомогти дитині налагодити міцний і здоровий сон, потрібно дотримуватися основних правил. Насамперед дотримуватися певного режиму: засинати і прокидатися в один і той самий час, відкладати всі ґаджети за 30 хв до сну, вимикати яскраве світло в кімнаті та провітрювати приміщення.
Більшість людей не вимикають з розетки електроприлади, навіть якщо ними не користуються, а вони ж…
Народний депутат Микола Тищенко заявив, що 2025 року збирається зосередитися на основних своїх обов'язках. Як депутат, він працюватиме…
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11024, який забороняє джипінг на територіях природно-заповідного фонду. Про це повідомив народний депутат…
Верховна Рада планує обмежити розмір пенсій для осіб, засуджених за колабораціонізм, встановивши їх на рівні…
Законодавство України чітко регламентує, хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку від мобілізації через стан…
У США зʼявилась перша державна онлайн-школа, де заняття буде проводити штучний інтелект. Вчителі у такому…