5 батьківських помилок, які роблять дитину впертою

Поведінка дітей часто є відображенням відносин з батьками та загалом обстановки у родині. Якщо дитина росте впертою, не хоче йти на контакт, домовлятися та прислухатися, то батькам насамперед варто звернути увагу на свої дії.

Експерти видання Times of India назвали деякі токсичні помилки батьківського виховання. Вони можуть зробити дітей більш упертими та егоїстичними.

Діти хочуть знати, що їх розуміють та чують. Деякі батьки ненавмисно ігнорують їхні спроби спілкуватися, можуть відмахнутися від їх занепокоєнь як від незначних через свій напружений графік або інші фактори, що відволікають. Однак це одна із найсерйозніших помилок, яких слід уникати у вихованні дітей.

Згідно з дослідженням Science Daily, діти, які відчувають надмірну батьківську опіку, як і зайву вседозволеність, більш егоцентричні, менш співчутливі і можуть поводитися так, ніби правила до них не застосовуються. Якщо дитині дозволяти усе, навіть небажані потреби, це може призвести до того, що вона стане впертою, якщо їй у чомусь відмовить.

Дослідження у сфері дитячої психології та методів виховання показали, що ляпанці чи удари – не ефективні методи виховання. Це завдає довгострокової шкоди, і дитина може стати впертою. Крім того, це підриває довіру та стосунки між батьками та дитиною, а не сприяє співпраці.

Батьки помиляються, думаючи, що щастя та розвиток їхньої дитини залежать від постійних розваг – ігор, телевізора, комп’ютера. Такий спосіб мислення може стати на заваді дитині освоїти важливі життєві навички. Дітям варто давати час для відпочинку від розваг для розвитку їхньої креативності, незалежності, навичок вирішення проблем.

Коли правила застосовуються непослідовно, це може викликати у дітей збентеження, посилити їх опір та призвести до впертості. Нерозуміння і роздратування може бути результатом неясних очікувань чи нездатності адекватно пояснити обгрунтування правил, що може сприяти впертої поведінки.

Коли дитина проявляє впертість, реакція у відповідь у вигляді люті, розчарування або суворого покарання може посилити сварки і заохотити таку поведінку.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні стрімко підвищилася ціна на огірки: аналітики назвали причину

Цього тижня в Україні спостерігається підвищення цін на огірки. Основною причиною подорожчання стала високий попит…

1 хв. ago

Тисяча Зеленського може вилитися у великі проблеми: що не врахували отримувачі

Державні програми соціальної підтримки в Україні стають все більш актуальними для громадян у складні часи.…

7 хв. ago

Українці отримали додатковий платіж за гарячу воду: за що доводиться платити

У рахунках за грудень 2024 року мешканцям Вінниці додали новий платіж під назвою «Втрати теплової…

9 хв. ago

Названо джинси, які будуть в моді увесь 2025 рік: варіанти на кожен день

Щоб освіжити свої образи, варто не лише подбати про трендові речі, але й забезпечити свій…

16 хв. ago

Моментальна карма: у Києві водій елітного електрокара застряг на антипаркувальній півсфері

У Києві на Оболоні водій елітного електрокара під час спроби заїхати на тротуар застряг на антипаркувальній півсфері.…

25 хв. ago

“Найбідніший президент” світу помирає: він попрощався зі своїми земляками

Колишній президент Уругваю Хосе Мухіка розповів, що рак стравоходу, діагностований у нього в квітні 2023…

34 хв. ago