5 батьківських помилок, які роблять дитину впертою

Поведінка дітей часто є відображенням відносин з батьками та загалом обстановки у родині. Якщо дитина росте впертою, не хоче йти на контакт, домовлятися та прислухатися, то батькам насамперед варто звернути увагу на свої дії.

Експерти видання Times of India назвали деякі токсичні помилки батьківського виховання. Вони можуть зробити дітей більш упертими та егоїстичними.

Діти хочуть знати, що їх розуміють та чують. Деякі батьки ненавмисно ігнорують їхні спроби спілкуватися, можуть відмахнутися від їх занепокоєнь як від незначних через свій напружений графік або інші фактори, що відволікають. Однак це одна із найсерйозніших помилок, яких слід уникати у вихованні дітей.

Згідно з дослідженням Science Daily, діти, які відчувають надмірну батьківську опіку, як і зайву вседозволеність, більш егоцентричні, менш співчутливі і можуть поводитися так, ніби правила до них не застосовуються. Якщо дитині дозволяти усе, навіть небажані потреби, це може призвести до того, що вона стане впертою, якщо їй у чомусь відмовить.

Дослідження у сфері дитячої психології та методів виховання показали, що ляпанці чи удари – не ефективні методи виховання. Це завдає довгострокової шкоди, і дитина може стати впертою. Крім того, це підриває довіру та стосунки між батьками та дитиною, а не сприяє співпраці.

Батьки помиляються, думаючи, що щастя та розвиток їхньої дитини залежать від постійних розваг – ігор, телевізора, комп’ютера. Такий спосіб мислення може стати на заваді дитині освоїти важливі життєві навички. Дітям варто давати час для відпочинку від розваг для розвитку їхньої креативності, незалежності, навичок вирішення проблем.

Коли правила застосовуються непослідовно, це може викликати у дітей збентеження, посилити їх опір та призвести до впертості. Нерозуміння і роздратування може бути результатом неясних очікувань чи нездатності адекватно пояснити обгрунтування правил, що може сприяти впертої поведінки.

Коли дитина проявляє впертість, реакція у відповідь у вигляді люті, розчарування або суворого покарання може посилити сварки і заохотити таку поведінку.

Романчук Микола

Recent Posts

Більше жодних поблажок: боржникам за комунальні послуги вже підготували “сюрприз”

Українці, які мають заборгованість із оплати рахунків за воду, зіткнуться з відключенням водопостачання. Так, бригади…

8 хв. ago

Названо день, коли в Японії може залишитися одна дитина

У Японії, де триває стрімке падіння народжуваності, до 2720 року залишиться лише одна дитина молодша 14 років,…

17 хв. ago

У Польщі заговорили про втечу українських військових з навчань у Європі

Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик, коментуючи повідомлення про втечу українських військових під час навчань…

21 хв. ago

Удар по Енгельсу: нафтобаза палає ще сильніше, у місті вводять надзвичайний стан

Нафтобаза в Енгельсі, що у Саратовській області РФ, після нічного удару 8 січня до вечора…

36 хв. ago

Скандал із благодійними внесками «Укрпошти». Милованов «здав» Смілянського

«Укрпошта» перераховує 1 грн з кожної посилки на рахунок благодійного фонду «Київська школа економіки» (KSE).…

40 хв. ago

Командир механізованого батальйону ЗСУ виграв суд у справі про відмову виконувати наказ

Командир механізованого батальйону, відрядженого до 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, який відмовився виконувати наказ та…

43 хв. ago