5 батьківських помилок, які роблять дитину впертою

Поведінка дітей часто є відображенням відносин з батьками та загалом обстановки у родині. Якщо дитина росте впертою, не хоче йти на контакт, домовлятися та прислухатися, то батькам насамперед варто звернути увагу на свої дії.

Експерти видання Times of India назвали деякі токсичні помилки батьківського виховання. Вони можуть зробити дітей більш упертими та егоїстичними.

Діти хочуть знати, що їх розуміють та чують. Деякі батьки ненавмисно ігнорують їхні спроби спілкуватися, можуть відмахнутися від їх занепокоєнь як від незначних через свій напружений графік або інші фактори, що відволікають. Однак це одна із найсерйозніших помилок, яких слід уникати у вихованні дітей.

Згідно з дослідженням Science Daily, діти, які відчувають надмірну батьківську опіку, як і зайву вседозволеність, більш егоцентричні, менш співчутливі і можуть поводитися так, ніби правила до них не застосовуються. Якщо дитині дозволяти усе, навіть небажані потреби, це може призвести до того, що вона стане впертою, якщо їй у чомусь відмовить.

Дослідження у сфері дитячої психології та методів виховання показали, що ляпанці чи удари – не ефективні методи виховання. Це завдає довгострокової шкоди, і дитина може стати впертою. Крім того, це підриває довіру та стосунки між батьками та дитиною, а не сприяє співпраці.

Батьки помиляються, думаючи, що щастя та розвиток їхньої дитини залежать від постійних розваг – ігор, телевізора, комп’ютера. Такий спосіб мислення може стати на заваді дитині освоїти важливі життєві навички. Дітям варто давати час для відпочинку від розваг для розвитку їхньої креативності, незалежності, навичок вирішення проблем.

Коли правила застосовуються непослідовно, це може викликати у дітей збентеження, посилити їх опір та призвести до впертості. Нерозуміння і роздратування може бути результатом неясних очікувань чи нездатності адекватно пояснити обгрунтування правил, що може сприяти впертої поведінки.

Коли дитина проявляє впертість, реакція у відповідь у вигляді люті, розчарування або суворого покарання може посилити сварки і заохотити таку поведінку.

Романчук Микола

Recent Posts

12 найгірших образів зірок на премії “Золотий глобус-2025”

Сьогодні в каліфорнійському готелі The Beverly Hilton відбулася 82-га церемонія нагородження премією "Золотий глобус". Серед численних…

5 хв. ago

Гіпноз у вільному доступі? Депутатка від “Слуги народу” подала неоднозначний законопроєкт

В Україні можуть дозволити проводити сеанси гіпнозу та застосовувати інші методи психологічного впливу без обмежень…

7 хв. ago

Блокування карток за перекази: банки посилюють тотальний контроль у 2025

Згідно з фінансовими правилами, що набули чинності у 2025 році, українські банки зобов'язані посилити нагляд…

10 хв. ago

США попередили про велику загрозу для американської космонавтики

Обмежена кількість космодромів у США загрожує країні формуванням заторів щодо запусків. Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.…

57 хв. ago

У Винниці співробітника ТЦК спіймали на хабарі: яка схема

Правоохоронці затримали військовослужбовця взводу охорони Вінницького РТЦК та СП на забарі у 16 тисяч доларів.…

1 годину ago

Російський експерт з виживання не вижив на війні проти України

На війні Росії проти України був ліквідований відомий російський поет-пісняр, ветеран та експерт з виживання…

1 годину ago