Тепер не лише ВПО: величезну кількість пенсіонерів надумали позбавити виплат

В Кабінеті міністрів готують введення обов’язкової ідентифікації ще для однієї категорії пенсіонерів. Раніше ідентифікацію мали проходити тільки переселенці, тепер це також стосуватимуться тих, хто знаходиться за кордоном.

Про це, розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дар’я Марчак Так, навесні цього року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що всі українські пенсіонери, які проживають за кордоном, навіть якщо вони не мають статусу переселенців, повинні пройти обов’язкову ідентифікацію. Для виконання цього закону має бути ухвалено порядок проходження такої ідентифікації, проте це так і не було зроблено, пише портал Стіна.

Як запевняє Марчак, Міністерство соціальної політики вже підготувало проєкт ухвали і найближчим часом його мають винести на розгляд Кабінету Міністрів.

“Міністерство соціальної політики – маленьке, якщо порівнювати з величезним обсягом напрямків, за який він відповідає. У департаменті, який займається пенсійною системою та соціальним страхуванням, працює лише 18 осіб. Вони займаються і поточними справами, і чотирма реформами, і написанням законопроектів та постанов , та відповідями на запити громадян”, – пояснила вона.

Також, за її словами, оскільки залишилося зовсім небагато часу до закінчення року, у проекті ухвали запропоновано перенести проходження ідентифікації на наступний рік.

“Щоб у всіх людей, які перебувають за кордоном, був цілий рік на проходження ідентифікації до кінця 2025 року. Бо навіть якби ми затвердили цю постанову в серпні або вересні, поки люди про неї дізналися, поки б зрозуміли процедуру – це все одно був би стрес. Проєкт ми розробили ще влітку і обговорювали з великою кількістю громадських організацій, щоб зрозуміти всі можливі нюанси, на що слід звернути увагу”, – додала заступниця міністра соцполітики.

Коли українці виходять на пенсію

Cередній пенсійний вік, якщо взяти всі категорії без урахування їхньої кількості, становить приблизно 54 роки. Річ у тому, що раніше на пенсію виходять прокурори, судді, військові і т.п. При цьому в середньому один працівник, який платить єдиний соцвнесок, утримує одного пенсіонера (для забезпечення гідної виплати має бути вдвічі більше).

Аналітики OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку, що об’єднує 37 країн) опублікували детальний звіт про ситуацію в українській пенсійній системі та порівняли її з іншими країнами організації.

За 2019-2023 роки частка тих, хто вийшов на пенсію до 60 років, упала з 25% до 11%, тоді як кількість людей, які отримували пенсію після 60 років, зросла від 0,5% до 14%. Це відбулося завдяки зростанню вимог щодо стажу.

Романчук Микола

Recent Posts

Працюють цілодобово та без вихідних: що насправді відбувається в ТЦК вночі

Ви колись задумувалися, що відбувається вночі у стінах Територіальних центрів комплектування (ТЦК)? Можливо, вам уявлялися…

1 секунда ago

“Дам пістолет, застрелишся?”: Кадиров познущався над українським полоненим

Ставленик Кремля у Чечні Рамзан Кадиров під час прямої лінії у Грозному запропонував застрелитися українському…

9 хв. ago

Кандидат у президенти Румунії планує припинити допомогу Україні

Калін Джорджеску у разі перемоги на президентських виборах у Румунії збирається зупинити допомогу Україні. Про…

1 годину ago

Тисяча Зеленського: NYT назвала мотиви виплати допомоги

Президент України Володимир Зеленський стикається з необхідністю знаходити нові фінансові ресурси для війни з Росією…

1 годину ago

Запровадити термінову мобілізацію: яких фахівців критично не вистачає війську

Україна опинилася перед критичною необхідністю підсилення медичної мобілізації, що підкреслюють західні експерти, зокрема Foreign Policy.…

1 годину ago

Повстанці в Сирії беруть нові трофеї: вистачить на створення танкових частин

Сирійські повстанці продовжують активні наступальні бої проти урядових сил і беруть нові трофеї. Здобиччю ісламістів стали…

2 години ago