У соцмережах розповсюджують інформацію про те, що в Україні нібито відбувається “геноцид” пенсіонерів. Зокрема, поширюється картинка з інформацією про розмір пенсій в Україні та інших країнах Європи. Багатьом читачам соцмереж “відгукнулася” ця інформація, і її поширюють з акцентом на тотальне зубожіння та нібито геноцид українських пенсіонерів.
Втім, як повідомляє канал “Ціна держави” мова тут йде про економічну маніпуляцію. Експерти відзначають, що порівнюються країни з накопичувальною пенсійною системою та солідарною (Україна). Відомо, що у країнах Європи основу пенсії складають не виплати від держави, а пенсійні накопичення, які люди відкладають до пенсійних страхових фондів протягом всього трудового життя. Наприклад, в опублікованій інформації, в Словенії понад 60% дорослого населення є учасниками добровільних програм пенсійного накопичування.
“Крім того, що в картинці суми брехливі, адже середня пенсія по країні — 5 851 грн або ж 141$; Норм, так собі в майже 3 рази на картинці занизили розмір пенсії, так це просте порівняння сум без контексту – маніпуляція”, — відзначають експерти.
За їх словами, наприклад, у тій же Словенії усі пенсіонери зобов’язані сплачувати за медстрахування — 5,69% від пенсії. У Словенії, як в Україні можна вийти на пенсію у 60 років, але треба мати стаж 40 років (у нас 30).
Загалом, додають експерти, у розвинених країнах люди набагато пізніше виходять на пенсію, ніж в Україні. Наприклад, у Новій Зеландії у 65 років і там сплачують податки з пенсій. У Норвегії йдуть на пенсію у 67 років, до того ж там пенсії оподатковуються.
Окрім того, відомо, що у Канаді пенсія від держави, яка безпосередньо прив’язана до сплати суми податків, у 65 років складає приблизно $500, а якщо людина хоче отримувати підвищену пенсію у розмірі $700, то треба вийти на пенсію у 70 років.
Також експерти звертають увагу на Данію, до якої люблять звертатися, як до країни “переможного соціалізму”. Там, зокрема, паралельно з державною пенсією існують також і накопичувальні схеми з визначеними добровільними внесками. Близько 90% працюючого населення сплачують такі внески. Зазвичай розмір внесків коливаються від 10% до 18% з зарплати.
“Тому, по-перше, у низьких українських пенсіях можете звинувачувати лише солідарну пенсійну систему та тих, хто її відстоює і проти переходу до накопичувальної. По-друге, причепом до високих пенсій розвинутих країн йдуть набагато вищий пенсійний вік (наприклад, у згаданій Данії вихід на пенсію зараз у 67 років, проте парламент затвердив підвищення до 68 років з 2030 року та до 69 з 2035 року), обов’язкове оплачуване медичне страхування, податки на пенсії тощо”, — йдеться у матеріалі.
Мобілізаційні плани України на цей рік під загрозою: темпи набору уповільнилися, і до кінця року…
Якщо водія втретє зловлять на проїзді пішохідного переходу на жовтий сигнал світлофора, йому може загрожувати…
Восени Україну сколихнула низка гучних рейдів ТЦК по нічних клубах, концертах тощо. Суспільство знову почало…
У Кабінеті Міністрів України розробили нову пенсійну реформу, яка передбачає зміни у системі відрахувань з…
Ще кілька років тому цей одяг був стильним, та вже сьогодні зійшов з модного олімпу.…
В Україні при зміні власника нерухомості необхідно обов'язково переоформити особовий рахунок у постачальника комунальних послуг.…