Пенсії в Європі та Україні: чи справді у нас “знищують” пенсіонерів

У соцмережах розповсюджують інформацію про те, що в Україні нібито відбувається “геноцид” пенсіонерів. Зокрема, поширюється картинка з інформацією про розмір пенсій в Україні та інших країнах Європи. Багатьом читачам соцмереж “відгукнулася” ця інформація, і її поширюють з акцентом на тотальне зубожіння та нібито геноцид українських пенсіонерів.

Втім, як повідомляє канал “Ціна держави” мова тут йде про економічну маніпуляцію. Експерти відзначають, що порівнюються країни з накопичувальною пенсійною системою та солідарною (Україна). Відомо, що у країнах Європи основу пенсії складають не виплати від держави, а пенсійні накопичення, які люди відкладають до пенсійних страхових фондів протягом всього трудового життя. Наприклад, в опублікованій інформації, в Словенії понад 60% дорослого населення є учасниками добровільних програм пенсійного накопичування.

“Крім того, що в картинці суми брехливі, адже середня пенсія по країні — 5 851 грн або ж 141$; Норм, так собі в майже 3 рази на картинці занизили розмір пенсії, так це просте порівняння сум без контексту – маніпуляція”, — відзначають експерти.

За їх словами, наприклад, у тій же Словенії усі пенсіонери зобов’язані сплачувати за медстрахування — 5,69% від пенсії. У Словенії, як в Україні можна вийти на пенсію у 60 років, але треба мати стаж 40 років (у нас 30).

Загалом, додають експерти, у розвинених країнах люди набагато пізніше виходять на пенсію, ніж в Україні. Наприклад, у Новій Зеландії у 65 років і там сплачують податки з пенсій. У Норвегії йдуть на пенсію у 67 років, до того ж там пенсії оподатковуються.

Окрім того, відомо, що у Канаді пенсія від держави, яка безпосередньо прив’язана до сплати суми податків, у 65 років складає приблизно $500, а якщо людина хоче отримувати підвищену пенсію у розмірі $700, то треба вийти на пенсію у 70 років.

Також експерти звертають увагу на Данію, до якої люблять звертатися, як до країни “переможного соціалізму”. Там, зокрема, паралельно з державною пенсією існують також і накопичувальні схеми з визначеними добровільними внесками. Близько 90% працюючого населення сплачують такі внески. Зазвичай розмір внесків коливаються від 10% до 18% з зарплати.

“Тому, по-перше, у низьких українських пенсіях можете звинувачувати лише солідарну пенсійну систему та тих, хто її відстоює і проти переходу до накопичувальної. По-друге, причепом до високих пенсій розвинутих країн йдуть набагато вищий пенсійний вік (наприклад, у згаданій Данії вихід на пенсію зараз у 67 років, проте парламент затвердив підвищення до 68 років з 2030 року та до 69 з 2035 року), обов’язкове оплачуване медичне страхування, податки на пенсії тощо”, — йдеться у матеріалі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Жінка заснула під час автозасмаги: обличчя стало темно-зеленим

Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…

4 години ago

Ухилянтів будуть шукати посилено: чий статус інвалідності перевірятимуть ще раз

З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…

4 години ago

Політична “лотерея” Маска: суд дозволив роздавати мільйони нерішучим виборцям

У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…

4 години ago

Як розпізнати перші ознаки розладів харчової поведінки

Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…

4 години ago

Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…

4 години ago

У паризькій електричці сталася жорстока бійка з сокирами

У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…

5 години ago