У багатьох українців не вистачає прибутку для своєчасної та повної оплати комунальних послуг. Через це борги населення стрімко зростають. Неплатникам це загрожує низкою наслідків, зокрема арештом майна.
Процедура стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги визначається Законом України “Про виконавче провадження” та підзаконними актами.
Відповідно до частини 7 ст. 48 цього закону, якщо борг за житлово-комунальні послуги перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (на даний момент 160 тисяч гривень), то в рамках виконавчого провадження може здійснюватись стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване житло.
Важливо, що така санкція може бути застосована, якщо боржник не має жодного іншого майна, яке могло б покрити суму заборгованості.
Зазвичай арешт накладається на транспортні засоби, техніку або інше рухоме майно неплатника, в тому числі рахунки в банках.
Варто зазначити, що арешт майна за комунальні борги проводиться і в умовах воєнного стану, тож українцям краще не допускати накопичення заборгованості.
За відсутності фінансової спроможності одразу виплатити борг, можна укласти договір про реструктуризацію та сплачувати частинами. Одночасно можна оформити субсидію чи пільги, якщо людині раніше відмовили у такій допомозі через наявність заборгованості.
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…