У багатьох українців не вистачає прибутку для своєчасної та повної оплати комунальних послуг. Через це борги населення стрімко зростають. Неплатникам це загрожує низкою наслідків, зокрема арештом майна.
Процедура стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги визначається Законом України “Про виконавче провадження” та підзаконними актами.
Відповідно до частини 7 ст. 48 цього закону, якщо борг за житлово-комунальні послуги перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (на даний момент 160 тисяч гривень), то в рамках виконавчого провадження може здійснюватись стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване житло.
Важливо, що така санкція може бути застосована, якщо боржник не має жодного іншого майна, яке могло б покрити суму заборгованості.
Зазвичай арешт накладається на транспортні засоби, техніку або інше рухоме майно неплатника, в тому числі рахунки в банках.
Варто зазначити, що арешт майна за комунальні борги проводиться і в умовах воєнного стану, тож українцям краще не допускати накопичення заборгованості.
За відсутності фінансової спроможності одразу виплатити борг, можна укласти договір про реструктуризацію та сплачувати частинами. Одночасно можна оформити субсидію чи пільги, якщо людині раніше відмовили у такій допомозі через наявність заборгованості.
Українські суди все частіше ухвалюють рішення на користь громадян, скасовуючи штрафи, накладені територіальними центрами комплектування…
Всесвітня організація охорони здоров'я визначила перелік патогенів, які становлять найбільшу загрозу для людства. Для боротьби…
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про готовність Росії до діалогу зі США, але…
В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. На особливий період критично…
Перші сильні снігопади очікуються в Україні вже 14-16 листопада 2024 року. Температура впаде трохи нижче нуля, а от…
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 5 листопада ухвалив рішення звільнити голову Міністерства оборони Йоава Галланта. Його посаду…