У багатьох українців не вистачає прибутку для своєчасної та повної оплати комунальних послуг. Через це борги населення стрімко зростають. Неплатникам це загрожує низкою наслідків, зокрема арештом майна.
Процедура стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги визначається Законом України “Про виконавче провадження” та підзаконними актами.
Відповідно до частини 7 ст. 48 цього закону, якщо борг за житлово-комунальні послуги перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (на даний момент 160 тисяч гривень), то в рамках виконавчого провадження може здійснюватись стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване житло.
Важливо, що така санкція може бути застосована, якщо боржник не має жодного іншого майна, яке могло б покрити суму заборгованості.
Зазвичай арешт накладається на транспортні засоби, техніку або інше рухоме майно неплатника, в тому числі рахунки в банках.
Варто зазначити, що арешт майна за комунальні борги проводиться і в умовах воєнного стану, тож українцям краще не допускати накопичення заборгованості.
За відсутності фінансової спроможності одразу виплатити борг, можна укласти договір про реструктуризацію та сплачувати частинами. Одночасно можна оформити субсидію чи пільги, якщо людині раніше відмовили у такій допомозі через наявність заборгованості.
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…
На трасі Київ-Одеса розгорнулася гонитва на швидкості до 180 км/год. Поліцейські разом із представниками територіального…
Француженка Анна, сподіваючись на щире кохання між нею та актором Бредом Піттом, втратила 830 тисяч…
Внаслідок ранкової ворожої атаки на Київ вже є четверо загиблих у Шевченківському районі. Ще троє людей постраждалих.…
Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…