Українцям пояснили, хто з чоловіків зможе виїхати за кордон із 1 жовтня: список категорій

Військовий стан в Україні вніс серйозні зміни у життя багатьох громадян, особливо чоловіків призовного віку. Однак не всі двері зачинені: деякі категорії чоловіків все ще можуть залишити країну.

Як пише УНІАН, право виїзду за кордон мають право особи, які не підлягають мобілізації або мають відстрочку, згідно із Законом та постановою КМУ №57.

До списку входять такі категорії:

  • Чоловіки з інвалідністю – якщо інвалідність підтверджена офіційними документами. Це стосується всіх груп інвалідності. Головне – мати при собі посвідчення чи довідку, яка б підтверджувала статус.
  • Батьки та опікуни дітей з особливими потребами. Правило поширюється на рідних батьків, прийомних батьків, опікунів та піклувальників дітей до 18 років, які мають інвалідність. Важливо не забути взяти з собою документи, що підтверджують інвалідність дитини та спорідненість чи опікунство.
  • Чоловіки, які доглядають близьких з інвалідністю – якщо в сім’ї є людина з інвалідністю I або II групи, якій потрібен постійний догляд, чоловік може отримати дозвіл на виїзд. Це може бути дружина, один із батьків (у тому числі батьки подружжя/дружина) або навіть доросла дитина з інвалідністю, яка перебуває на утриманні.
  • Багатодітні батьки, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, мають право залишити країну. Це правило діє, навіть якщо діти від різних шлюбів. Головне – мати офіційні документи, які б підтверджували батьківство.
  • Усиновлювачі та опікуни — це особливо актуально, якщо дитина потребує лікування за кордоном або особливого догляду.
  • Студенти денної форми навчання можуть виїжджати на продовження навчання. Але потрібно буде надати документи з навчального закладу, які б підтверджували ваш статус студента.
  • Водії-міжнародники – професійні водії, які займаються міжнародними перевезеннями, можуть перетинати кордон за наявності відповідних документів від роботодавця.
  • Дипломати та члени їх сімей – працівники дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, а також члени їх сімей мають право на виїзд з країни.
  • Чоловіки віком від 18 до 22 років, які за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного штибу) в установах вищої освіти України державної чи комунальної форми власності та які є учасниками програм освітньої академічної академії направляються на навчання до іноземних навчальних закладів.

Варто додати, що навіть якщо людина потрапляє до однієї з цих категорій, їй все одно потрібно отримати спеціальний дозвіл на виїзд. Зазвичай його видають у ТЦК терміном лише на 6 місяців.

Романчук Микола

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

5 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

7 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

18 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

22 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

33 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

39 хв. ago