Українцям пояснили, хто з чоловіків зможе виїхати за кордон із 1 жовтня: список категорій

Військовий стан в Україні вніс серйозні зміни у життя багатьох громадян, особливо чоловіків призовного віку. Однак не всі двері зачинені: деякі категорії чоловіків все ще можуть залишити країну.

Як пише УНІАН, право виїзду за кордон мають право особи, які не підлягають мобілізації або мають відстрочку, згідно із Законом та постановою КМУ №57.

До списку входять такі категорії:

  • Чоловіки з інвалідністю – якщо інвалідність підтверджена офіційними документами. Це стосується всіх груп інвалідності. Головне – мати при собі посвідчення чи довідку, яка б підтверджувала статус.
  • Батьки та опікуни дітей з особливими потребами. Правило поширюється на рідних батьків, прийомних батьків, опікунів та піклувальників дітей до 18 років, які мають інвалідність. Важливо не забути взяти з собою документи, що підтверджують інвалідність дитини та спорідненість чи опікунство.
  • Чоловіки, які доглядають близьких з інвалідністю – якщо в сім’ї є людина з інвалідністю I або II групи, якій потрібен постійний догляд, чоловік може отримати дозвіл на виїзд. Це може бути дружина, один із батьків (у тому числі батьки подружжя/дружина) або навіть доросла дитина з інвалідністю, яка перебуває на утриманні.
  • Багатодітні батьки, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, мають право залишити країну. Це правило діє, навіть якщо діти від різних шлюбів. Головне – мати офіційні документи, які б підтверджували батьківство.
  • Усиновлювачі та опікуни — це особливо актуально, якщо дитина потребує лікування за кордоном або особливого догляду.
  • Студенти денної форми навчання можуть виїжджати на продовження навчання. Але потрібно буде надати документи з навчального закладу, які б підтверджували ваш статус студента.
  • Водії-міжнародники – професійні водії, які займаються міжнародними перевезеннями, можуть перетинати кордон за наявності відповідних документів від роботодавця.
  • Дипломати та члени їх сімей – працівники дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, а також члени їх сімей мають право на виїзд з країни.
  • Чоловіки віком від 18 до 22 років, які за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного штибу) в установах вищої освіти України державної чи комунальної форми власності та які є учасниками програм освітньої академічної академії направляються на навчання до іноземних навчальних закладів.

Варто додати, що навіть якщо людина потрапляє до однієї з цих категорій, їй все одно потрібно отримати спеціальний дозвіл на виїзд. Зазвичай його видають у ТЦК терміном лише на 6 місяців.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

60 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

1 годину ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

1 годину ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago