У чотирьох містах України запускають пілотний проєкт з підготовки жінок-водійок вантажівок. Не останньою причиною появи такої ініціативи стали обмеження виїду за кордон для чоловіків та їх мобілізація до лав ЗСУ. Галузь міжнародних перевезень зіткнулась з суттєвими дефіцитом водіїв далекобійних вантажівок та перебоями у роботі, а, відтак – потребує нових рішень.
Про те, що в Україні стартує проєкт з підготовки водійок вантажівок, повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України. Зазначається, що навчання відбуватимуться у Києві, Тернополі, Рівному, Хмельницькому. Цим проєктом хочуть, зокрема, утвердити гендерну рівність у професії водіїв далекобійних вантажівок.
Планується, що до підготовки залучать сто жінок, які по завершенню навчання отримають водійські посвідчення категорій “С” або ж “СЕ”. Вісімдесят найактивніших учасниць проєкту гарантовано отримають працевлаштування. Щобільше – 10 компаній, які займаються перевезеннями, готові одразу надати водійкам перші робочі місця. Таким чином в Україні хочуть подолати серйозний дефіцит водіїв, який виник з початку війни.
“Сьогодні дефіцит кадрів фіксується у багатьох сферах, перевезення – не виняток. Через повномасштабне вторгнення дефіцит водіїв вантажного транспорту на приватних підприємствах сягає близько 30%. Разом з тим, це одна з надзвичайно важливих професій як для доставки стратегічно важливих вантажів, так і для роботи економіки в цілому, адже логістика орієнтується саме на автомобільний транспорт”, – повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Усі жінки, які зголосяться для участі в пілотному проєкті, гарантовано будуть працевлаштовані по завершенню навчання. На час навчання учасникам проєкту пропонується супровід ментора.
Крім того, і що важливо, навчання безплатне і дає можливість опанувати навички водіння великогабаритним транспортом. Учасницям проєкту також допоможуть адаптуватися на першому робочому місці.
Усі охочі жінки можуть легко долучитися до проєкту підготовки водійок вантажівок. Часу для цього вдосталь, адже заповнити анкети можна до 26 вересня за цим посиланням: https://she-trucker.com.ua. Після заповнення анкети слід пройти співбесіду. Всі, хто бажає детальніше ознайомитись з умовами пілотного проєкту навчання, можна перейти за цим посиланням: https://she-trucker.com.ua.
В Україні почалася дискусія про можливість долучити до професії водіїв громадського транспорту осіб з 18 років. Проблема актуальна для Києва та й інших міст – адже через мобілізацію та невідповідне бронювання у столиці відчувається колосальний брак водіїв автобусів та тролейбусів. Наразі ж за кермо можна сідати лише з 21 року.
Дефіцит кадрів у КП “Київпастранс” – давня новина. Інформатор ще в лютому писав про нестачу водіїв та іншого персоналу через посилення мобілізації. І це може призвести до серйозних проблем у функціонуванні системи громадського транспорту: активісти стверджують, що протягом півроку-року може розпочатися криза – енергетична інфраструктура комунального транспорту деградує. Це призведе до значних зупинок у роботі наземного транспорту.
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…