Скандальний тендер, пов’язаний із відбудовою дитячої лікарні “Охматдит” у Києві, був проведений благодійним фондом “Охматдит – здорове дитинство” на поточний ремонт під той обсяг робіт, на які вже був зроблений дефектний акт, та у межах суми, зібраної на рахунку цього фонду. Результати цього тендеру були скасовані, жодних договорів не було підписано.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, щоб розставити всі крапки над “і” у скандалі, який виник через перемогу в тендері маловідомої будівельної фірми з Запоріжжя, яка не має потрібних потужностей для таких робіт і подала одну з найдорожчих пропозицій.
Як пояснили у МОЗ, ситуація з проведеним тендером стосувалася виключно грошей, зібраних Благодійним фондом “Охматдит – здорове дитинство”, який проводив збір самостійно.
“Кошти, зібрані самою лікарнею, UNITED24, фундацією The Howard G. Buffett Foundation та урядами Литви та України жодним чином не фігурували у проведеному тендері. Використання цих коштів відбуватиметься з дотриманням встановлених вимог під пильною увагою Міністерства охорони здоровʼя та громадськості”, – йдеться у повідомленні.
У МОЗ запевнили, що наразі не витрачено жодної копійки з коштів на відбудову Охматдиту.
У МОЗ повідомили, що станом на 3 серпня 2024 року загальна сума зібраних коштів для відновлення “Охматдиту” складає близько 1,6 млрд гривень (з яких понад 400 млн грн надійде у вигляді медичного обладнання), із яких:
Кошти, зібрані на рахунках Благодійного фонду “Охматдит – здорове дитинство” для відбудови “Охматдиту”, будуть переведені на рахунок лікарні.
Для проведення робіт з відновлення пошкодженого корпусу “Охматдиту” буде оголошено новий тендер на Prozorro, він буде проведений із урахуванням усіх законодавчих вимог.
До кінця наступного тижня буде створено Раду з відновлення, до складу якої запросять долучитися представників найбільших донорів. Також до неї увійдуть представники “Охматдиту”, МОЗ, пацієнтської спільноти, антикорупційних організацій та професійних асоціацій.
Рада з відновлення погодить основні вимоги до будівельних компаній та критерії, за яким буде здійснюватись вибір.
Щотижня публікуватиметься звіт про проведену роботу, аби кожна людина мала чітке розуміння, на що витрачаються зібрані кошти.
“Окремо найближчим часом ми проведемо дискусії з представниками найбільших будівельних компаній та запросимо їх до участі в тендері. Будемо просити долучитися тих, хто має бездоганну репутацію та необхідні для якісного виконання робіт потужності”, – наголосили у МОЗ.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…